1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Operasyonlar Taksim’de protesto edildi
Operasyonlar Taksim’de protesto edildi

Operasyonlar Taksim’de protesto edildi

Daha önce kendilerini IMF’yi protesto olaylarında Taksim ve civar semtlerinde bulunan esnafların camlarını kırarken, cadde ve sokakları yağmalarken tanıdığımız grup Siirt’teki operasyonları protesto etti.

A+A-

Siirt’in Pervari ilçesi merkezinde devriye gezen bir araca pusu kurarak yapılan silahlı saldırıyla beraber 1 asker şehit olurken 1 asker de yaralandı. Ardından bölgede askeri operasyon başlatıldı.Kendilerine “Demokrasi için Birlik Hareketi” adını veren yaklaşık 100 kişi Taksim meydanında toplanarak askeri operasyonları protesto etti. “AKP ve Genelkurmay'ı uyarıyoruz: Operasyonlar durdurulsun” yazılı pankart açan grup “Darbeci AKP hesap verecek” şeklinde sloganlar attı. İzleyenlerin hatırlayacağı üzere Siirtliler.Net Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel, “demokrasi için birlik hareketi” üyelerinden Ahmet Saydami ile CNNTÜRK’te canlı yayında tartışmıştı.

SİİRT BELEDİYE BAŞKANI DA TAKSİMDEYDİ

BDP'lilerin de destek verdiği grup daha sonra zafer işaretleri yaparak, sloganlar atıp İstiklal Caddesi üzerinde yürüdü. Galatasaray meydanında toplanan grup burada da sloganlar atmaya devam etti. Yürüyüşe destek veren Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, operasyonların durdurulması için Türk aydınlarını harekete çağırarak, “Türk aydınlarının da devreye girip destek vermesi gerekir. Hatta Türk aydınları Siirt'e gidip çadır açarak ateşkesin yapılması için çadır açabilir” dedi.

Grup açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

Bu haber toplam 2380 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!