1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Önceki Hayatında Veysel Karani olduğunu söyledi ve...
Önceki Hayatında Veysel Karani olduğunu söyledi ve...

Önceki Hayatında Veysel Karani olduğunu söyledi ve...

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, meslek yaşamlarının belki de en ilginç operasyonuna imza attı.

A+A-

Antalya, Hatay, Kırıkkale, Çankırı ve Ankara'da vatandaşları cennetten yer vereceklerini söyleyerek dolandırdığı öne sürülen 3'ü kadın 6 kişi gözaltına alındı.

Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, dini inançları kullanarak dolandırıcılık yaptığı öne sürülen zanlılara yönelik iki aylık teknik ve fiziki takibin ardından operasyon düzenledi.

Antalya, Hatay, Kırıkkale, Çankırı ve Ankara'da eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda, örgütün lideri olduğu öne sürülen F.K. ile eşi N.K, doktor olduğu öğrenilen A.C.Y. ile A.Y, U.T. ile F.Y. gözaltına alındı.

F.K'nin, önceki hayatında Veysel Karani olduğunu söyleyerek vatandaşları ''Cennetten size yer vereceğiz'' vaadiyle dolandırdığı öne sürüldü. Zanlıların 2 yılda 11 kişiyi 5-6 milyon lira dolandırdığı iddia edildi.

Zanlıların dolandırıcılık yaparken hipnoz yöntemini de kullandığı, örgütün dolandırdığı kişiler arasında hakim, avukat ve öğretmenlerin de bulunduğu öğrenildi.

Zanlılar, sorgularının ardından ''örgütlü nitelikli dolandırıcılık'' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Bu haber toplam 2476 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!