1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Önce Çanakkale ardından hedefleri Kudüs
Önce Çanakkale ardından hedefleri Kudüs

Önce Çanakkale ardından hedefleri Kudüs

Siirt’te Fakirullah-Der isimli dernek tarafından SODES kapsamında hayata geçirilen projeyle 50 lise öğrencisi genç Çanakkale’ye gönderiliyor.

A+A-

Tillo’da geleneksel İslam eğitimlerini sürdürmekte olan İsmail Hakkı Toprak hocanın başkanlığını yapmış olduğu Siirt merkezdeki Fakirullah-Der isimli dernek tarafından Siirt Valiliği’ne bağlı SODES kapsamında bir proje hayata geçiriliyor.

Değerli Yarınlar İçin Yeşeren Genç Umutlar” isimli proje kapsamında Siirt Türk Telekom Fen Lisesi’nde okuyan 50 lise öğrencisi genç Sirt’ten yola çıkarak Konya, Bursa ve Çanakkale gibi tarihi miras taşıyan şehirlerde geziler düzenleyecekler.

Dernek Başkanı İsmail Hakkı Toprak hoca projeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Projemizle hedefimiz Çanakkale ruhunun diriltilmesi ve ileride tutsak altında bulunan vatan toprağımız Kudüs’e seyahattir. Bu anlamda ilgilerinden dolayı Sayın Valimiz Ali Fuat Atik’e ve SODES birimine teşekkür ediyoruz. Geziye katılacak olan liseli gençlerimize Siirtli yazarımız Eyüp Güzel'in yazmış olduğu 'Okumadan Kudüs Kurtarılamaz' isimli kitabı hediye edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Bu haber toplam 1867 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
7 Yorum