1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Ömer Karaoğlu Siirt’te Ezgileri Filistin İçin Söyledi
Ömer Karaoğlu Siirt’te Ezgileri Filistin İçin Söyledi

Ömer Karaoğlu Siirt’te Ezgileri Filistin İçin Söyledi

Siirt’te Gazze Gecesinde “Rotamız Filistin, Yükümüz Özgürlük” dendi.

A+A-

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından organize edilen ve Gazze’ye uygulanan ambargoyu karadan deldikten sonra denizden de delmeyi amaçlayan projeye Siirt’ten destek geldi. Nisan ayı içende gerçekleştirilmesi planlanan organizasyonun çalışmaları tüm yurtta hızla devam etmektedir. Gemilerle Gazze halkına yardım götürülecek ve uygulanan ambargonun anlamsız hale getirilmesi sağlanacak.

 

İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından Filistin'e denizden gönderilecek olan yardım konvoyuna katkı için Ömer Karaoğlu Siirt’te konser verdi. Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleşen geceye ilgi oldukça büyüktü. Salonu tamamen dolduran vatandaşların bir kısmına salonda yer kalmadı.

 

Zeki marangoz Hoca’nın Kur'an-ı Kerim okumasıyla başlanılan geceye, Filistin’de yaşanan dram ve IHH vakfının çalışmalarını içeren slayt gösterisi ile devam edildi.

 

gazze

 

Geceye İnsani Yardım Vakfı (İHH) yönetim kurulu üyesi İsmail Yılmaz ve İHH Doğu ve Güneydoğu Bölge koordinatörü Selahattin Özer katıldı.

İnsani Yardım Vakfı (İHH) yönetim kurulu üyesi İsmail Yılmaz, konser öncesinde yaptığı konuşmada, Filistin'in özgür olacağını söyleyerek, "İlk başlarda bunu söylediğimizde herkes hayal görüyorsunuz; dedi. O gün bir kişiye iki kişiye anlatarak bugünlere geldik. Bugün bakıyorum buradaki kalabalığı görünce İsrail'in sonun geldiğini görür gibi oluyorum. Hepimiz buna şahit olacağız. Filistin'e ambargoyu karadan sonra denizden de delmek için gemi çalışması başlattık. 1992 yılından bu yana sıkı bir çalışma içerisindeyiz. 1995 yılında kurumlaşan vakıf kısa sürede 5 kıtada 120 ülke ve bölgeye yayılmış ve Türkiye'de tüm dünyaya ulaşan bir köprü vazifesini üstlenmiştir. Yardımlaşma ve dayanışma içerisinde kardeşlik duygularına önem vermiştir. Başta savaş bölgeleri Çeçenistan, Afganistan, Bosna-Hersek gibi bölgelerde mağdur olmuş on binlerce insanın yardımına koşmuştur. İhtiyaç duyulan her türlü yardımı bölgelere ulaştırmıştır" dedi.

 

Konuşmaların ardından ilahi sanatçısı Ömer Karaoğlu sahne aldı. Söylediği birbirinden güzel ezgilerle davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Salonda bulunanlar sık sık ezgilere iştirak ederek hep bir ağızdan okudular.

 

Bu haber toplam 3415 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!