1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ömer Faruk Bedük, “ENGEL” tanımıyor
Ömer Faruk Bedük, “ENGEL” tanımıyor

Ömer Faruk Bedük, “ENGEL” tanımıyor

Batman Üniversitesi Öğrenci İşleri Şube Müdürü Ömer Faruk Bedük, yaşamda engelsiz mesajını herkese vererek, “Engelliler her zaman zoru başarır. Hiç bir zaman umutsuzluğa kapılmadım. Yaşamın her alanında biz de varız” diyor.

A+A-

 “ZOR ŞARTLARDA BÜYÜDÜM”

Batman Üniversitesi Öğrenci İşleri Şube Müdürü Ömer Faruk Bedük, “Engellilere örnek bir yaşam tarzıyla yaşamda bende varım” diyor. Evli ve 3 çocuk babası Bedük, Üniversite’nin en faal Şube Müdürleri arasında yer alıyor. Üniversitede 3 yıldan bu yana farklı birimlerde görev yapan Bedük, getirildiği Öğrenci İşleri Şube Müdürlüğü’nü de layıkıyla yapıyor. 15 yıllık memuriyeti döneminde Kültür Turizm Müdürlüğü, Hasankeyf Enformasyon Memurluğu, Diyarbakır il Kültür Turizm Müdürlüğü’nde şeflik, görevlerindeki başarılarından ötürü 20’ye yakın sertifika, takdirname ve teşekkürle taltif edildiğini söyleyen Bedük, “Bir yaşında yüksek ateş sonucu iğneden geçirdiğim felçle sağ ayağım tutmadı. Düşe kalka okula gittim. 4 yaşında değneklerle tanıştım. Değneklerin dili olsa da konuşsa. Çok çektim, fakat eğitimimi hiçbir zaman aksatmadım. İki fakülte bitirdim, biri Turizm otelcilik diğeri ise İşletme Fakültesi. Şimdi de yüksek lisansa hazırlık yapıyorum. Amacım engellilerin yaşama direndiğine dair mesaj vermektir. Bugünlere gelmişsem annem, babam ve aileme borçluyum” dedi.

 “HEP ÖTEKİ OLARAK DEĞERLENDİRİLİYORLAR”

Bedük, sözlerini şöyle sürdürdü: “Engelliler genelde toplumda öteki olarak değerlendiriliyor. Genelde bizim gibilerin iyi işler yapamayacağını düşünürler. İşte bu sebeplerden dolayı kendimi hiç ezdirmedim. Zamanında engellilere özel yollar yapılmadığından; toplu taşıma araçları engellilere göre dizayn edilmediğinden günlük yaşamda zorluklar yaşıyoruz. Azimli duruş ve özgüvenimle hayata sıkı sıkı sarıldım. Hayat, benden yaşamdaki diğer mutlulukları alamazdı. Hiç bir zaman hırslarıma kurban olmadım, genelde hislerimi ben dizginledim. Bugüne kadar yapmış olduğum çalışmalardan dolayı amirlerimden sürekli takdirname ve teşekkür belgeleri ile ödüllendirildim. İş hayatımda başarının yollarını seminerlere katılarak bulmaya çalıştım. Engelli olan çocukların anne ve babalarına sesleniyorum; lütfen çocuklarınızı evlere hapsetmeyin onları yaşamdan koparmayın. Onları her zaman hayatla buluşturun ki, hayat bulsunlar. Ben bunu ailemle aşmaya çalıştım. Amacım, tüm engellilerin engelsiz yaşamla buluşmalarıdır.” İngilizce ve Arapça bilen Bedük, “Hayatı öyle bir yaşa ki hayat seni kıskansın” sloganıyla hareket ettiğini belirtiyor.

Bu haber toplam 3798 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!