1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Olmadı bu Osman hoca
Olmadı bu Osman hoca

Olmadı bu Osman hoca

Cumhur efendinin Kobani olayları sırasında sana neler yaptığını unuttun mu? Seni savunduğum için beni terör örgütüne ve tabanına nasıl hedef gösterdiklerini?

A+A-

Kobani olayları sırasında Siirt Milletvekili olan Osman Ören, o dönemde Kars’tan ithal edilen Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan’ı makamında ziyaret ederek olayların bitirilmesine yönelik görüşmelerde bulunmuştu. Ziyaret önemliydi, iyi niyetliydi ve stratejik bir hamleydi. Olaylar sırasında her türlü provokatörlüğü sosyal medya hesaplarından yapan Zana isimli bir gazeteciyle ilgili Tuncer Bakırhan’a uyarılarda bulunan Osman Ören bu ziyaretin hemen ardından hedef tahtasına oturtuldu. Söylediği tek şey “gazeteci Zana’yı biraz uyarsanız tahrik edici paylaşımlar yapmasa” sözünden başka bir şey değildi. Örgütün kalemşörlüğünü yapan, aynı zamanda İHD Siirt başkanı olan ve başında Duayen(!) gazeteci(!) Cumhur Kılıççıoğlu’nun bulunduğu Siirt Gazeteciler Cemiyetinin de yöneticisi olan Zana Aksu, Osman Ören’i hedef tahtasına oturtmuşlardı. Görende sanki Kobanide herkesi sokağa davet edip provokatörlük yapan Osman hoca sanacaktı. Cumhur ve Siirt Gazeteciler Cemiyeti Zana’nın kayığına binmiş ve Osman Ören’i günlerce hedef yapmışlardı.

Siirt Gazeteciler Cemiyeti’nin denetim kurulu üyesi olduğum için bu duruma sessiz kalmadım ve tepkimi yazılarımla / haberlerimle gösterdim. Bu sefer aynı provokatörler beni hedef tahtasına almışlardı. Hakkımda Jitem üyesi olduğum gibi şerefsizce iddialarda dahi bulunmuşlardı. Maksatları beni terör örgütüne ve kendi kamuoylarına hedef göstermekti. Cumhur efendi bunlarla da yetinmedi gazeteciler cemiyetinden bir gece yarısı Osman Ören’i kınama yazısı yazdırmış ve bunu karar defterine işletmişlerdi…

Osman Ören hocam tüm bunları unutmuş olmamalısın!

Ben o gün haksızlığa uğradığın için seni savunmuştum ve hatta seni savunan tek kişiydim. Ben o günden sonra Cumhurla görüşmüyorum ama sen ziyaretine gidiyorsun.

Olmadı bu!

Eyüp Güzel

Bu haber toplam 5102 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
7 Yorum