1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. OKULU BOYKOT eylemi Siirt’te tutmadı
OKULU BOYKOT eylemi Siirt’te tutmadı

OKULU BOYKOT eylemi Siirt’te tutmadı

TZP Kurdi platformunca başlatılan ve BDP’nin de destek verdiği okulu boykot eylemi şehir merkezlerinde tutmadı.

A+A-

Kürt Dili ve Eğitim Hareketi (TZP Kurdi) platformunun başlattığı ve BDP’nin de destek verdiği bir haftalık OKULU BOYKOT eylemi, Doğu ve Güneydoğu’da birçok şehir merkezinde tutmazken, bazı illerin ilçelerindeki sınırlı sayıda köylerinde etkili oldu. Siirt’te boykota katılım oranı %2-3 oranında bile olmazken aileleri okulu boykot etmeleri için evleri gezerek boykotun etkisinin arttırılmak istendiği öğrenildi.

EĞİTİM DAVUL-ZURNAYLA BAŞLADI

Yeni eğitim-öğretim yılının ilk zili bugün tüm okullarda çaldı. Velisiyle, öğrencisiyle, öğretmen ve okul yönetimiyle tüm eğitim camiasının ‘merhaba’ dediği uzun bir eğitim maratonu bugün şehrin her yerinde kendini hissettirdi.

Şehrin genelinde yeni eğitim-öğretim yılının ilk heyecanı yaşanırken öte taraftan BDP’lilerden 3 kişi bugün gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, çocukların okula gönderilmemesi için kimi okulların önlerinde bildiri dağıtan ve velilerin kimilerini tehdit ettikleri iddiasıyla aralarında Siirt Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) il yönetiminden bir kişinin de olduğu 3 kişi polis tarafından gözaltına alındı.


Bu haber toplam 4014 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!