1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Okullarımız Yeni Eğitim Ve Öğretime Hazır mı?
Okullarımız Yeni Eğitim Ve Öğretime Hazır mı?

Okullarımız Yeni Eğitim Ve Öğretime Hazır mı?

Siirt yeni eğitim öğretim yılına geçen yılda olduğu gibi okulların yeni eğitim öğretim takviminin başladığı okulların derslerin devam ettiği sırada yapılan tadilatlarla mı başlayacak?

A+A-

19 Eylülde ilk zilin çalması ile ders başı yapılacak yeni eğitim ve öğretim yılına okullarımız hazır mı?

 

Öğretmen ve öğrencilerin ders başı yapacakları 19 Eylül de geçen senelerde olduğu gibi okulların tadilat çalışmalarına derslerin başladığı sırada yapılması öğrencilerin mağdur olmaları bu sene Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından geçen yıllarda yapılan aynı hataların yaşanmamasını önlemek için gereken çalışmaların yapılıp yapılmadığı merak konusu.

 

Öğrenci ve Öğretmenlerin bu yılda kendi okullarında değil de başka bir okula nakledilerek öğrenimlerini zor şartlar altında geçirmemeleri için gerekli hazırlıkların yapılmış olması umulmaktadır. Her geçen yıl eğitim kalitesinin arttığı şehrimizde bu tür aksaklıkların yaşanması sonucunda bu kalitenin düşürülmesinden endişe duyan vatandaşlar hazırlıkların okulların açılmasından önce bitirilmesi konusunda yetkililerden gerekenlerin yapılması konusunda şikâyetlerini dile getirerek öğrenci ve öğretmenlerinin mağdur edilmemesi için duyarlı davranmalarını bekliyorlar.

 

Öte yandan Milli eğitim Bakanlığının her sene dile getirdiği ve yayınlamış olduğu genelge ile hiçbir ad altında kayıt ücreti alınmayacağı söylenirken ilimizde ve diğer illerde bu genelgeye uyulmadığı görülüyor. Bu dönemde aynı şekilde öğrenci velilerden kayıt ücreti veya bağış adı altında taleplerde bulunacak mı?

 

 Kayıt ücreti konusunda Milli Eğitim Bakanlığı genelgeler yayınlamasına rağmen okulların eğitim ve öğretim döneminde ihtiyaçlarını gidermeleri konusunda zorluk çektiklerini ifade eden bazı okul idarecileri kayıt ücreti veya bağışları almak zorunda olduklarını aksi takdirde okulun ihtiyaçları konusunda herhangi bir ödenek alamadıkların ifade ediyorlar.

Bu haber toplam 2147 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!