1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Okullar arası satranç turnuvası başladı
Okullar arası satranç turnuvası başladı

Okullar arası satranç turnuvası başladı

2011 Okullar Arası İl Satranç Turnuvası başladı.

A+A-

Küçükler, Yıldızlar ve Gençler olmak üzere 3 gruptan oluşan turnuvalar bir hafta sürecek. Bu yıl geçen yıllara oranla çok fazla sporcunun yanı sıra ilçeler dahil olmak üzere çok fazla okul turnuvalara katıldı.

Küçükler grubunda 46 sporcu, 20’ye yakın okuldan katıldılar. Yarışmaya katılan okullar arasında Siirt’in en uzak yerlerindeki okullardan gelenler de bulunuyor.  Turnuvaya olan ilgi ve katılım satranç camiasını oldukça sevindirdi.

Satranç Federasyonu Siirt İl Temsilcisi Serdar Özyeşil yaptığı açıklamada, “Siirt olarak bölgemizde ve civar bölgelerde bulunan iller arasında lisanslı sporcu sayımız il ortalamalarının çok üstündedir. Fakat bunlar il temsilciliği olarak bizlere yeterli gelmemektedir. Hemen hemen bütün okullarda satranç dersi veriliyor olmasına rağmen neden kısmen okullar elini taşın altına sokup öğrencilerini turnuvaya getirmektedirler. Okullar ve kurumlar bu konuda sadece zaruri olarak katılmamaları gerekiyor. İllaki mülki amirlerimizin veya yardımcılarının satranç sporuyla ilgili özel ilgileri mi olması gerekiyor?” ifadelerine yer verdi.

Bu haber toplam 2721 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!