1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Okul öncesi eğitimde okullaşma oranı artıyor
Okul öncesi eğitimde okullaşma oranı artıyor

Okul öncesi eğitimde okullaşma oranı artıyor

Devlet Planlama Teşkilatı tarafından finanse edilen SODES kapsamında, Pervari İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Okul Öncesi Eğitimi Geliştirme Projesi” ile Pervari eğitim bölgesindeki tüm okul öncesi öğrencilere her türlü hizmet sunuluyor.

A+A-

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Pervari Kaymakamı Fırat ÇELİK, “Bölgemizin ve ülkemizin eğitim kalitesinin yükselmesi için okul öncesi eğitime çok önem vermek gerekir. Okul öncesi eğitimi ile çocuklar, gelecekte başarıları daha yüksek, sosyal, duygusal, zihinsel, sözel gelişim açısından daha yetkin olmaktadırlar. Pervari eğitim bölgesinde uygulanan “Okul Öncesi Eğitimi Geliştirme Projesi” sayesinde 22 anasınıfımızın tümüne oyun grupları, temizlik malzemeleri, televizyon ve DVD player’ ler alındı. Ayrıca okul öncesine devam eden 697 öğrencimiz için kırtasiye ve beslenme malzemeleri alındı. Böylece hem anasınıflarımız, konforlu hale geldi, hem de öğrencilerimizin kırtasiye ve beslenme ihtiyaçları giderilmiş oldu. Bu çalışmaların, geleceğimizin teminatı minik öğrencilerimize başarı getirmesini diliyorum.” dedi.

 

Toplam 160.000 TL bütçeye sahip Okul Öncesi Eğitimi Geliştirme Projesini memnuniyetle takip eden VELİLER;Bu proje sayesinde çocuklarımız bize ekonomik yönden hiç yük olmuyorlar. Ayrıca dağıtılan malzemeler ile çocuklarımız, ana sınıfına daha mutlu ve istekli gidiyorlar. Bu tür projelerin gelecek yıllarda da devam etmesini istiyoruz.” dediler.

Bu haber toplam 2087 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!