1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Okul kantinleri denetlendi
Okul kantinleri denetlendi

Okul kantinleri denetlendi

İlimiz merkezinde faaliyet gösteren okul kantinleri mevzuata uygunluğunu kontrol etmek amacıyla Tarım İl Müdürlüğüne bağlı gıda denetçileri tarafından denetlendi.

A+A-

Toplam 44 okul kantininde yapılan denetimlerle ilgili açıklama yapan Tarım İl Müdürü İlhan Özel, kantinlerde satışa sunulan ürünlerin gerekli şartları taşıyıp taşımadığı yönünden denetimlerin yapıldığını belirtti.

 

Kantinlerde tespit edilen eksik ve aksaklıklar, kantin işletmelerine ve okul idarecilerine bildirildiğini kaydeden Tarım İl Müdürü İlhan Özel, alınması gereken tedbirler konusunda çeşitli uyarılar yapıldığını vurgulayarak, "Mevzuata ve uyarılarımıza uymayan okul kantinleri hakkında gerekli yasal işlemi yapıyoruz. Özellikle hijyen ve satılan ürünlerin kalitesi konusunda kantin işletmecilerini bir kez daha uyardık. Denetimlerimiz aralıksız devam edecektir. Ancak kontrol ve denetimlerimizden beklenen sonuçların alınması için ailelerin de konuyla ilgili gerekli hassasiyeti göstermeleri ve çocukların beslenmeleri konusunda duyarlı olmaları gerekmektedir. Mümkün olduğunca fast food tarzı beslenmeden çocukların uzak tutulması gerekmektedir." dedi.

Bu haber toplam 2698 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!