1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Öğretmenler Gününde Tek Başına, Valiliğin ve Belediye’nin Yapması Gerekeni Yaptı
Öğretmenler Gününde Tek Başına, Valiliğin ve Belediye’nin Yapması Gerekeni Yaptı

Öğretmenler Gününde Tek Başına, Valiliğin ve Belediye’nin Yapması Gerekeni Yaptı

İlginin yoğun olduğu ve misafirlerinin seçkin rehber kişiliklerden oluşan yemeğin en önemli konuklarından olan Siirt İl Milli eğitim Müdürü her zaman olduğu gibi mütevazı hareketleriyle yaptığı konuşma dikkat çekti. Milli Eğitim Müdürü ETEKER, Mehmet EFE’

A+A-

Öğretmenler Gününde Tek Başına, Valiliğin ve Belediye’nin Yapması Gerekeni Yaptı

            Mehmet EFE’nin bireysel olarak düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü toplantısına ilgi oldukça yoğundu. Hünkar Sofrası’nda düzenlenen “Nostalji-Eskileri, geçmişi yad etme  Gecesi” halinde kutlanan gecede,  Siirt’in en kıymetli öğretmenlerinden 30'unun yanı sıra, Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret ETEKER, Mücadele Gazetesi’nden Cumhur KILIÇÇIOĞLU, Siirt Gazetesi’nden ARITÜRK’ler, TRT Siirt Temsilcisi Mehmet , Emekli Öğretmen ve yazar İzzettin İÇİN, Belediye Basın Sorumlusu Emin SADIK, Siirt Manşet, Siirt56, İlkHaber, Siirt Haber Ajansı, PEDER- Pervarililer Derneği Başkanı İnan ÖZCAN ve Siirt İlk Haber yemekte Mehmet EFE’nin elinden teşekkür çiçeği alarak günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Genel Yayın Editörümüz ve Dış Basın Danışmanımız İngilizce Öğretmeni Bekir Berkay TÜRKAY da hazır bulundular.

            Mehmet EFE, misafirlerini tek tek Hünkar Sofrası’nın ana giriş kapısında karşıladı. Her misafire özel olarak çiçek verdi, gönüllerini hoş eden iltifatlarda bulundu. Öğretmenlerin bu sıcak ortamdan memnun oldukları yüzlerinden açıkça anlaşılıyordu.

            İlginin yoğun olduğu ve misafirlerinin seçkin rehber kişiliklerden oluşan yemeğin en önemli konuklarından olan Siirt İl Milli eğitim Müdürünün her zaman olduğu gibi mütevazı tavırlarıyla yaptığı konuşma dikkat çekti. Milli Eğitim Müdürü ETEKER, Mehmet EFE’nin şahsı için yaptığı konuşmada adeta Türk Milli Eğitimin de amacına atıfta bulundu. Mehmet EFE için “EDEPLİ ÖĞRENCİ” tanımlamasını yapan Siirt Milli Eğitim Müdürü, Milli Eğitim için en önemli amacın da “maddi beklentilerle okumak değil ahlaklı, dürüst ve edepli olmak olduğunun üstüne vurgu yaptı.

            Davetli Öğretmenlerin,  Mehmet EFE gibi bir öğrencilerinin böyle bir organizasyonu tertipleyerek vefakar davranışlar sergilemesinden onur duyduklarını belirtmeleri Mehmet EFE’ye verilen en güzel hediyeydi.

            İsmi, zaman zaman Milletvekili Aday Adayları arasında geçen Siirt Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sekreteri Mehmet EFE, bu davranışıyla eğitim camiasından tam not aldı.

            Gecede konuşma yapan aynı zamanda öğretmen olan ve gönüllü Genel Yayın Editörümüz Bekir Berkay TÜRKAY, davetlilere hitaben “Sizin gibi büyüklerimin içinde bulunmak ve çiçek almak bana ancak şeref verebilir, ben aslen Siirtli değilim ama gönlüm Siirtli, aynı zamanda memleketimin ilk başöğretmeninin torunuyum. Unutmayalım ki her Peygamber bir öğretmendir, biz öğretmenler de Peygamber mesleğini icra ederek aslında fazlasıyla sevap kazanıyoruz yeter ki Peygamberleri örnek alalım” diyerek konuşmasını bitirdi. Genel Yayın Editörümüzün konuşması hazır bulunan davetliler tarafından da beğeniyle karşılandı.

            Geceden sonra akıllarda kalan soru ise; böyle bir daveti aslında Valiliğin veya Belediye’nin neden tertiplemediğiydi?..

 

Davete katılan öğretmenler:

Tevfik Fikret Eteker,  Müzayyen Helvacıoğlu, Saim Yüksel, Hasan Helvacıoğlu, Hayrettin Sürücü, Adem Sandık, Selim Güldoğan, Hayriye Bilgin, Nezir Tez, Muhdi Öztaşçı, Sururi Demir, Cahide Özel, Turan Ekinci,  Beşir Tarhan, Gülsen Razı, Ayber Bilim, Mukaddes Bilim, Kemal Bilim, Vahdettin Ecevit, Hayrettin Cander, Sabri Bardak, Nuriye Bardak, Bekir Berkay Türkay, Rıdvan Özel,Ramazan Kızılkan, Neşet Eteker, Güzide Sevgili, İzzettin İçin, Nurulhuda Olgun, Hifzullah Eren, Mustafa Mergen, Nurcan Mergen, Onur Budak.

 

 

Bu haber toplam 4815 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!