1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Öğretmenler gününde alışık olmadığımız bir kutlama yaşandı
Öğretmenler gününde alışık olmadığımız bir kutlama yaşandı

Öğretmenler gününde alışık olmadığımız bir kutlama yaşandı

24 Kasım Öğretmenler Günü genelde ya bir çiçek göndermeyle ya da kuru bir “Öğretmenler Gününüz Kutlu olsun” mesajıyla geçiştirilir durur. Tabi “bugün Öğretmenler günümüydü” diyenlerin sayısı da az değil. Tüm bunların ötesinde dün Siirt’te oldukça duygusal

A+A-

Yıllardır mekânsal mesafe dolayısıyla Öğretmenler Günü'nü ancak telefonla kutlayabildiğim İlkokul Öğretmenim Hayrettin Sürücü ve okuduğum dönemdeki tüm Gazi İlkokulu Öğretmenlerimle (Halen Siirt'te ikamet etmekte olan) dün akşam, malum 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir aradaydık. Başka kimler yoktu ki:

 

                HEP VAR OLSUNLAR

Selim Güldoğan, Rıdvan Özel - Cahide Özel, Sururi Demir, Nezir Tez, Turan Ekinci, Hayriye Bilgin, Beşir Turhan, Gülsen Razı, Vahdettin Ecevit, Sabri Bardak-Nuriye Bardak. Tabi özel sebeplerle aramızda olamayan Muhdi Öztaşçı ve Ayber Bilim öğretmenlerimiz. Sohbetimiz sırasında, şimdi Bursa'da yaşayan ve o dönemde okul Müdürümüz olan ama bütün bu değerli öğretmenlerimizle ağabey-kardeş ilişkisi içinde bizi en iyi şekilde yetiştirebilmek için gönül zenginliğini seferber eden Hasan Helvacıoğlu ve değerli eşi Müzeyyen Helvacıoğlu Öğretmenlerimi de birlikte arayıp kutladık. Şu an Hac vazifesini ifa etmekte olan Hayrettin Cander, çok genç yaşta yitirdiğimiz Metin Bilgin ve daha aramızda değişik sebeplerle olamayan öğretmenlerimizin varlığını hissettik, mutluluğumuza mutluluk kattılar, sağolsunlar, hep var olsunlar.  

 

                ARAMIZDA OLANLARDAN FEYİZLENİYORUZ

Elbette, Ortaokul ve lise dönemlerimizden de çok şükür ki halen aramızda olan ve feyizlenmeye devam ettiğimiz çok kıymetli hocalarımızı unutamam: Siirt İmam Hatip Ortaokulu'ndan Fikret Eteker, Fadıl altuncu, Âdem Sandık. Siirt Lisesi'nden; Misbah Çalapçıkay, Saim Yüksel, Muzaffer batur, İsmail Fakirullahoğlu, Nedim Aykut, Metin Aydın, Kemal Bilim bir çırpıda sayabildiklerim ve daha diğerleri...

 

                HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ

Gururla hep şunu söylerim: Eğer bugün hala, daha iyi adam olabilmek ve memlekete daha faydalı olabilmek için uğraşıyorsak, bunda, bu çok değerli öğretmenlerimizin zamanında bütün iyi niyet ve fedakârca gayretleriyle bize verdikleri sağlam temelin çok önemli payı vardır. Haklarını zaten ödeyemeyiz ve kendilerine hep şükran borçluyuz, sağolsunlar ve hep var olsunlar. Bugün çoğu emekli ama genç. Bu da esasında, henüz bir çok alanda gelişmeye ihtiyacı olan, hele ki bir çok sorununun başını eğitim eksikliğinin çektiği memleketimizde; sosyal sorumluluk çerçevesinde, gönüllülük esasına dayalı, iyi bir motivasyon ve örgütlenmeyle toplumsal sorunların çözümünde ve bölgenin gelişiminde faydalanılabilecek önemli bir potansiyel ve birikimdir. Umarım her yeni bir 24 Kasım Günü, bu hassasiyetimizin de pekişmesine vesile olur.

 

                NE DESEK AZ

Öğretmenlerimiz için ne desem az. Hep daha iyisini, daha güzelini hak ederler. Hepsinin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tekrar kutlar, birlik beraberlik ve toplumsal dayanışma içinde güzelliklerle dolu daha nice yıllar dileğiyle saygılar sunarım.

 

İyi ki varsınız Öğretmenim !

Mehmet EFE

 

mehmet efe

Bu haber toplam 5353 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!