1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Öğretmenler Günü Tillo Merkezli kutlanacak
Öğretmenler Günü Tillo Merkezli kutlanacak

Öğretmenler Günü Tillo Merkezli kutlanacak

Siirtliler.Net’in 3 yıldır gündeme getirdiği Öğretmenler Günü Tillo Merkezli kutlanması yönündeki kampanyası artık resmileşti

A+A-

 

Siirtliler.Net tarafından 3 yıldır her 24 Kasım’da Öğretmenler Günü’nün Tillo Merkezli kutlanılması ve bunun Türkiye geneline yaygınlaştırılmasıyla ilgili kampanyasına artık Siirt Valiliği’nce desteklenecek.
 
3 yıldır sürdürülen kampanya ilk kez geçen sene uygulanmıştı. Eğitimle ilgili 3 farklı sendikayı bir araya getirerek bir komite oluşturan Siirtliler.Net, bir bay bir de bayan olmak üzere yılın öğretmenlerini belirlemiş ve her iki Yılın öğretmenine ödüllerini Tillo’da Hz.İbrahim Hakkı ile hocası Hz.İsmail Fakirullah’ın ebedi istirahatgahlarının önünde vermişti.
 
tilloevliyalari2.jpg
 
İLK TALEP İSMAİL HAKKI TOPRAK HOCADAN
 
Tillo Işık Hadisesi ve Bilim Sanat Günleri’nin ikinci gününde Vali Aydın, Tillo’daki kanaat önderlerini tek tek ziyaret etti. Bu ziyaretler sırasında yeni açılan İsmail Fakirullah Medresesi’nin müderrisi İsmail Hakkı Toprak, Vali Aydın’a “Siirtliler.net tarafından gündeme getirilen öğretmenler gününün Tillo’da kutlanılması fikrini desteklemenizi bekliyoruz” dedi.
 
tilloevliyalari1.jpg
 
AKTAY: "BU PROJE BENİ HEYECANLANDIRIYOR"
 
Tillo etkinliklerinin ikinci gününde Tillo Ulemaları Paneli’ne konuşmacı olarak katılanlar arasında bulunan Prof.Dr.Cengiz Işık ve Prof.Dr.Yasin Aktay tarafından Siirtliler.Net’in projesi olan Öğretmenler Günü’nün Türkiye’de Tillo merkezli kutlanılması fikri gündeme getirildi. Prof.Dr.Yasin Aktay, “bu proje beni heyecanlandırıyor. Birkaç kez katıldığım televizyon programlarında da dile getirdim. Aynı şekilde Anneler Gününyle ilgili Hz.Veysel Karani merkezli kutlanılmasıyla ilgili projeleri de var. Eyüp Güzel’e bu projelerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklindeki konuşması alkışlarla destek buldu.
 
VALİ AYDIN “ARTIK TİLLO’DA KUTLAYACAĞIZ”
 
Aktay'ın panelde yaptığı konuşmanın ardından Siirt Valisi Ahmet Aydın, yaptığı açıklamada “bundan sonra artık öğretmenler gününü Tillo’da kutlayacağız. Siirtliler.Net’e bu çalışmasından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
 
Vali Aydın’ın bu müjdeli haberi salondakiler tarafından alkışlarla karşılandı.
 
Bu haber toplam 4539 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!