1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Öğretmen Ve Öğrenciler Van’a Destekte Bulunmaya Devam Ediyor
Öğretmen Ve Öğrenciler Van’a Destekte Bulunmaya Devam Ediyor

Öğretmen Ve Öğrenciler Van’a Destekte Bulunmaya Devam Ediyor

Van depremi ile ilimizde de yardım amaçlı birçok kampanyalar düzenlenirken bu kampanyalarda toplanan yardım malzemeleri Van’daki depremzedelere bir an önce ulaşması için çabalanırken her gün yeni kampanyalar düzenleniyor.

A+A-

Son olarak Milli eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kan bağışı ile Mehmetçik ilköğretim okulu tarafından malzeme yardımı devam ediyor.

 

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kan bağışı kampanyasına tüm okullarda hizmet veren öğretmenlerin yanı sıra köy okullarından Sağırsu İlköğretim Okulu öğretmenleri Van’daki depremzedeler için düzenlenen kan bağışı kampanyasına tam kadro katıldı. Sağırsu İlköğretim Okulu Müdürü Yakup Ünüvar yaptığı açıklamada “Van ilinde gerçekleşen depremin toplumda büyük bir üzüntü yarattığını çekilen acıların sadece bu acıları yaşayan insanlara özgü olmadığını bu acının ülkenin geneline yayıldığını gördük. Yapılan yardım kampanyalarının bunun en önemli göstergesi olduğunu hep birlikte görmüş bulunmaktayız. Siirt Milli Eğitim Müdürlüğünün Kızılay ile ortaklaşa gerçekleştirdiği bu kan bağışı kampanyasına Sağırsu İlköğretim Okulu öğretmenleri olarak katkıda bulunmayı kendimize bir borç bildik.”

 

Van’a destek kampanyalarından biride Mehmetçik İlköğretim Okulu öğrencilerinden geldi. Okul yönetimi bünyesinde “Bende Van’a Yardım Etmek İstiyorum” adı altında düzenlenen kampanyaya öğrencilerden büyük destek geldi. Düzenlenen kampanyada dört gün içerisinde bir kamyon dolusu malzeme toplanarak Van’daki depremzedelere ulaştırılmak üzere gönderildi. Düzenlenen kampanyada öğrenciler tarafından toplanan 200 battaniye 100 paket çocuk bezi,60 çuval kışlık kıyafet,10 adet katalitik soba ve 10 adet dolu tüp,25 koli kuru gıda ve erzak, bebek mamaları, içme suyu. Depremzedelerin ihtiyaçlarına destek için yollandı.

 

Sağırsu İlköğretim Okulu Öğretmenleri  Kan Bağışı Kampanyası

 

 

 

 

 

Mehmetçik İlk Öğretim Okulu Malzeme Kampanyası

 

 

 

Bu haber toplam 1756 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!