1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Öğretim elemanlarına akademik teşvik ödülü verildi
Öğretim elemanlarına akademik teşvik ödülü verildi

Öğretim elemanlarına akademik teşvik ödülü verildi

Siirt Üniversitesi’ne katkıda bulunan öğretim elemanları için Akademik Teşvik Ödül töreni düzenlendi.

A+A-
Kezer Yerleşkesi Mühendislik Mimarlık konferans salonunda Siirt Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 2013-2014 yılları arasında bilimsel araştırma ve uluslararası yayınlarla Siirt Üniversitesi’ne katkıda bulunan öğretim elemanları için “Akademik Teşvik Ödül Töreni” düzenlendi.
 
Törenin açılış konuşması yapan Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat ERMAN: “Üniversitemiz önlisans, lisans ve lisansüstü eğitim konusunda hızlı bir gelişme göstermektedir. Açılan yeni fakülte ve yüksek okullarımız ile yurtiçi ve yurt dışında üniversitemizin rekabet gücü her geçen gün artmaktadır. Araştırma geliştirme faaliyetleri konusunda da akademik personelimizin performansını arttırmak için büyük çaba harcamaktayız. Merkezi Araştırma Laboratuarı, Proje Yönetim Ofisi ve Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü gibi birimlerimiz Ar-Ge faaliyetlerimizi arttırmaya büyük fırsatlar sunmaktadır. Bütün bu çalışmalara ek olarak her yıl en fazla yayın yapan akademisyenlerimizi desteklemek amacı ile akademik yayın teşvik ödülü töreni düzenlemekteyiz. Yapılan bu faaliyetler ile üniversitemizin proje ve yayın sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bu vesile ile ödül alan akademisyenlerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyorum.” dedi.
 
Rektör Murat ERMAN’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Ender Sinan POYRAZOĞLU, 2014 yılı akademik faaliyet değerlendirmesi, Türkiye’deki üniversitelerin ve Siirt üniversitesinin dünya sıralamasındaki yeri, öğretim elemanlarının farklı başlıklar altında son bir yılda göstermiş oldukları akademik performansları, yapılması gerekenleri, hedefler ve Siirt Üniversitesi’nin geleceğe en iyi şekilde nasıl taşınacağına ilişkin bilgiler verdi.
 
Yapılan konuşmaların ardından fen bilimleri alanında Prof. Dr. Ömer ŞAHİN, Doç Dr.Cafer SAKA, Doç. Dr.Sadin ÖZDEMİR ve Sosyal Bilimler alanında Doç.Dr.Cahit EPÇAÇAN, Doç.Dr.Mustafa KAHYAOĞLU, Doç.Dr.Fatih KAYA’ya bilimsel anlamda son bir yılda gösterdikleri performanstan ötürü ödül verildi.
 
Ödül törenin ardından 2014 yılında üniversiteye yeni katılan öğretim üyelerine cüppe giydirme töreni yapıldı. Tören toplu fotoğraf çekimi ve kokteyl ile sona erdi.
 
toren1-001.jpg
Bu haber toplam 1946 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!