1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Öğrencilerimizin Siirt’te kalmalarını sağlıyoruz
Öğrencilerimizin Siirt’te kalmalarını sağlıyoruz

Öğrencilerimizin Siirt’te kalmalarını sağlıyoruz

Açı Dersahenesi; “Başarılı öğrencilerimizin, ilimizde eğitim görmelerini sağlayarak ilimiz Siirt’in başarı çıtasını yükseltme gayretindeyiz.”

A+A-

Siirt Açı Dershanesi Müdüresi Güzide Sevgili, yaptığı yazılı basın açıklamasında dershane olarak başarılarının yanı sıra öğrencilerimizin kendi çocuklarımız olduğuna ve onlara sahip çıkılması gerektiğine dikkat çekti.

 

Yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

 

8.sınıflarda TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİNİ alan M.Emre IŞIKTAŞ 100 soruya 100 doğru cevap vermiş ve 500 tam puan almıştır. M.Emre IŞIKTAŞ davranışlarıyla, ahlakıyla birilikte başarısıyla da ailesi, Açı Dershanesi ve okulu Alpaslan ilköğretim okulunun gurur kaynağı olmuştur.

 

Bu büyük başarının yanında dershanemizin ilimizde ilk 10’da dört öğrencisiyle de başarının sadece 1.likle yetinmeyip kitlesel başarının da önde olduğu görülmektedir. Öğrencilerimizden Halil KILIÇASLAN, Yunus Emre TOK, Furkan ELMA toplamda birer yanlış, Tuğba HATO, Emre EGE adlı öğrencilerimizin sadece üçer ve dörder yanlışları bulunmakta, birçok öğrencilerimiz de bunları takip etmektedir. Bu sonuçlarda bireysel başarıların yanı sıra kitlesel başarının da ne derece ön planda olduğu anlaşılmaktadır.

 

Başarılarımızın kaynağı olarak; disiplinli, programlı, sabırlı, ilgili ve öğrenciyi yakından takibimize; ayrıca temelimizin kaynağı dershanemize dört ve beşinci sınıftan başlayarak eğitim vermemize bağlıyoruz. Bütün bu başarılar uyumlu bir ekip çalışması sonucudur diyoruz.

 

Amacımız, bu yüksek beyinlerin il dışına çıkmayıp ilimizde eğitim görmelerini sağlayarak ilimizin başarı çıtasını yükseltmektir.

 

Bu öğrenciler bizim çocuklarımız ve bizim geleceğimizdir. Hep birlikte bunlara sahip çıkılması gerekir.

 

Siirt halkımıza hayırlı olsun.

 

Güzide SEVGİLİ

Siirt Açı Dershanesi Müdüresi

Bu haber toplam 1891 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!