1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Öğrencilerden yılsonu sergisi
Öğrencilerden yılsonu sergisi

Öğrencilerden yılsonu sergisi

2009-2010 Anadolu Kız Meslek Lisesi, Anadolu Meslek ve Endüstri Lisesi öğrencilerinin hazırlamış oldukları Mesleki Teknik Eğitim Fuarı, Kız Meslek Lisesi Çok Amaçlı salonunda yılsonu sergisi Siirt Valisi Musa ÇOLAK tarafından törenle açıldı.

A+A-

Sergi açılışı töreninde konuşma yapan İlimiz Valisi Musa ÇOLAK; “Öğretmen ve öğrencilerimizin el emeği olan, birbirinden güzel eserlerin sergilendiği, Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarında sizlerle birlikte bulunmaktan son derece mutluyum.

 

Bir milletin gelişmesi ve kalkınmasının en belirleyici özelliği eğitimdeki başarısına bağlı olduğu muhakkaktır. Mesleki eğitim, bireyin ve toplumun gelişmesinde en önemli etkenlerden biridir. Ülkelerin gelişmesinde ve kalkınmasında sanayileşmenin temel unsuru olan bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarına sahip, yüksek verimi gerçekleştirecek kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi gerekmektedir. Kalifiye elemanların bilgi ve becerisi, ekonomik kalkınmanın da temelidir.

 

Türkiye'nin mesleki açıdan eğitilmiş insanlara ihtiyacı vardır. Bu fuarda öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yıl boyunca yaptıkları eserler sergilenecek. Bu fuar aynı zamanda bizlere mesleki ve teknik öğretimin toplum için ne kadar önemli olduğunu somut bir şekilde göstermektedir.

 

Bu fuarla bir daha gördük ki ; Değerlerini Atatürk ilke ve inkılaplarından, ışığını akıl ve bilimden alan Atatürkçü gençlerimizle ulaşamayacağımız hedef,başaramayacağımız iş yoktur.Yeter ki bizler devleti ve milletiyle bu kadar önem arz eden eğitime her türlü desteği ve önemi verip yeterli kaynağı ayıralım.Bu düşüncelerimle tüm bu çalışmalarda emeği geçenleri kutluyor,fuarın ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

 

Açılış törenine Siirt Valisi Musa ÇOLAK, Üniversite Rektörü Recep Ziyadanoğulları, İl Milli Eğitim Müdürü T. Fikret Eteker, Yaygın Eğitimden İsa GÜNEŞ,  Öğretmenler, Öğrenciler, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu haber toplam 2018 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!