1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Öğrenciler UMKE kampına katıldılar
Öğrenciler UMKE kampına katıldılar

Öğrenciler UMKE kampına katıldılar

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) kampına katıldı.

A+A-

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri, 11-13 Mayıs tarihleri arasında UMKE, AFAD ve 112 ekiplerinin katılımıyla, Tillo ilçesi Kale mevkiinde gerçekleşen UMKE kampına katıldı. Kampta acil durum senaryoları canlandırılarak kurtarma tatbikatları yapıldı.

Kampın kapanış programına Vali Yardımcısı Gürbüz SALTAŞ, SHMYO Müdürü Prof. Dr. Salih İLHAN, İl Sağlık Müdürü Dr. Serkan ASLAN, 112 Başhekimi Dr. Salih ARSLAN, AFAD İl Şube Müdürü Cahit AKKOYUN, Acil ve Afetlerde Sağlık  Hiz. Şube Müdürü Veysi ÖZBİLİCİ ve Siirt Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları katıldı.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Salih İLHAN; “Bu tür etkinlikler öğrencilerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine, ekip ruhu bilincini kazanmalarına katkı sunmakta, deneyimli sağlık personelleriyle birlikte kriz durumlarında nasıl hareket edecekleri konusunda tecrübe kazandırmaktadır. Üniversitemizin ve diğer kurumların düzenleyeceği bu tür etkinliklere katılımımız ve desteğimiz devam edecektir.” dedi.

umke1.jpgumke2.jpg

Bu haber toplam 1998 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!