1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Öğrenciler seçmeli ders seçimini yaptı
Öğrenciler seçmeli ders seçimini yaptı

Öğrenciler seçmeli ders seçimini yaptı

Seçmeli derslerin seçimiyle ilgili süre bugün sona erdi. Din ile problemi olan kesimlerin karalama kampanyaları ise bu süreçte dikkatlerden kaçmadı.

A+A-

Birçok farklı alanda Ortaöğretim ve Lise öğrencilerinin önüne konulan “seçmeli ders” seçenekleriyle ilgili başvurular bugün sona erdi. Öğrenciler, Velileriyle ortak verdikleri kararla her öğrenci öğrenim gördüğü okulda almak istediği “seçmeli ders” konusunda talep ettikleri dersleri okul yönetimlerine bildirdiler.

KARALAMA KAMPANYALARI DİKKATLERDEN KAÇMADI

Her öğrencinin velisiyle birlikte ortak karar vererek almak istediği seçmeli ders için başvuru sürecinde çeşitli kesimlerin mütedeyyin ailelerin çocuklarının seçimiyle ilgili karalama kampanyaları dikkatlerden kaçmadı.

Sosyal medya üzerinden üzerinde titizlikle çalışılmış çeşitli yazı ve görüntüler paylaşan ulusalcı sosyalist kesimler, mütedeyyin aileler üzerinde psikolojik baskı kurmaya çalıştıysalar da başarılı olamadılar. Kendilerini “aydınlıkçı, özgürlükçü” olarak tanımlayan aynı kesim, mütedeyyin aileler için ise “bağnaz, karanlık” yakıştırmasında bulunmaktan geri durmadılar.

Bu haber toplam 1622 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!