1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Öcalan'ı tehdit ediyorlar
Öcalan'ı tehdit ediyorlar

Öcalan'ı tehdit ediyorlar

Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz, bugünkü köşesinde Cengiz Çandar, Hasan Cemal, Mehmet Altan ve Murat Belge gibi isimlerin Öcalan'ı köşe yazıları ile 'uyardıklarını' yazdı.

A+A-

Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz, bugünkü köşesinde "Bu ikili, çözüm sürecinin neredeyse bütün kritik evrelerinde İmralı'ya dokunduran yazılar kaleme alarak, Öcalan'ı "uyarma" gereği duydu." diyerek, Öcalan'ın barış veya silahsızlanma ile ilgili her mesajı sonrası Çandar ve Cemal'in Öcalan'ı tehdit ettiklerini söyledi.

"HÜKÜMETE ÇAKTIĞI ZAMAN ÖCALAN'IN YANINDALAR"

"Çözüm süreci ilerledikçe elleri Apo'ya karşı öfke yazıları karalıyor; Apo'nun hükümete sert çıktığı ve çözüm sürecinin kötüye gittiği zamanlarda ise onu övmeye doyamıyorlar" diyen Tayiz, bu isimlerin Öcalan ile ipleri koparmayı -en azından şimdilik- göze alamadıklarını, Öcalan ile olan ilişkileri, tıpkı Erdoğan ile ilişkilerine benzediğini Erdoğan'ın avuçlarına sığmadığını görünce de köprüleri geri dönüşü olmayacak şekilde yaktıklarını yazdı.

"ŞİMDİ ERDOĞAN GİBİ ÖCALAN'A DA DÜŞMANLAR"

Öcalan'a karşı bu tutumu sergileyenlerin başını Cengiz Çandar, Hasan Cemal, Mehmet Altan ve Murat Belge gibi isimlerin çektiğini söyleyen Tayiz, bu isimlerin zamanında Öcalan'ı da -nedense - "çok" sevdiklerini, şimdi ne oldu da Erdoğan gibi Öcalan'a da düşman olduklarını sordu.

"ÖCALAN'DAN HALA UMUTLARI VAR"

Apo'ya düşmanlıklarının dozunu henüz Erdoğan'a duydukları düşmanlık kadar artırmadılar. Şimdilik sadece tefe koyup, arkasından çalıyorlar. Bunun nedeni Öcalan'dan hâlâ umutlarının olması; sürecin bir yerde hâlâ kopabileceğini düşünüyorlar. Barış süreci geri dönüşü olmayan bir yola girdiği anda ise eminim ki, Erdoğan'a yaptıklarının en az 10 katını Apo'ya yapacaklar. 

"ÇANDAR KÖŞESİNDEN ÖCALAN'I AÇIKÇA UYARIYOR"

Cengiz Çandar, "16 yıl sonra 'yeni' Öcalan..." başlıklı yazısında, Apo'yla ilgili enterasan "tespitlerde" bulundu. Apo için "Öcalan, Öcalan olmaktan çıktı, AKP'nin elinde bir joker olma görüntüsü veriyor" diye yazdı. Bu sözler Öcalan'a uyarı niteliği taşıyor. Çandar, Apo üzerindeki liberal koruma kalkanının kaldırılacağı mesajını veriyor. Ufaktan ufaktan "Apo'ya vurun"un önünü açıyorlar. 

"ÖCALAN'I JOKER OLARAK GÖRÜYORSANIZ..."

Son olarak Çandar'a sorulması gereken soru şu: Madem Apo'yu Ankara'nın elinde bir oyun kartı olarak görüyorsunuz, o zaman söyleyin; sizin amacınız bu kartı Ankara'nın elinden alıp başka bir gücün hizmetine mi sokmak? Apo'nun kimin, hangi gücün elinde bir jokere dönüşmesini istiyorsunuz? 

Bu haber toplam 2052 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!