1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Nurten Temiz, sorularımızı yanıtladı
Nurten Temiz, sorularımızı yanıtladı

Nurten Temiz, sorularımızı yanıtladı

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığına seçilen Nurten Temiz, Siirtliler.Net’in sorularını yanıtladı.

A+A-

İlk röportajını Siirtliler.Net’e veren Kadın Kollarının çiçeği burnunda Başkanı Nurten Temiz, kendisiyle ilgili yapılan yorumlara değindi. Siirtliler.Net’ten Suat Bilim’in sorularına Başkan Temiz’in verdiği yanıtlar.

 

nurten temiz

 

Bir anda ortaya çıktığınızla ilgili Siirtliler.Net okurlarının yorumları bulunuyor?

 

Hiçbir zaman rengimi, fikrimi gizlemedim. Akşamları mesai sonrası partimle ilgili ev ziyaretlerine katıldım. Bunun reklamını şimdiye kadar yapmadım. Allah biliyor.

 

Kadın Kolları Başkanlığı için kimden teklif aldınız?

 

İl Başkanımız Ali İlbaş, Milletvekillerimiz Afif Demirkıran ve Osman Ören ile Kadın Kollarından Meltem Baran böyle bir görev için teklifte bulundular. Ayrıca referans oldular. Onların dışında partili birçok büyüğüm destek oldular. Hepsine teşekkür ediyorum.

 

Göreve gelince ilk işiniz ne oldu?

 

Açıkçası ilk gün şoktaydım. Yaşadığım heyecandan dolayı konuşmamı istediğim gibi yapamadım. Kongre sonrası hemen partiye gitmedim. İşyerime gidip bu işin sorumluluğunu düşündüm. Aslında biraz da nefsimle muhasebe yapmak “Nurten nereden geldiğini unutma” demek için gitmiştim.

 

Var mı projeleriniz?

 

Yaptığım araştırmada eski arkadaşımız illaki partiye bir şeyler kazandırmıştır fakat kırgın büyüklerimin de olduğunu öğrendim. İlk işimiz ne olursa olsun başta eski kadın kolları başkanımız olmak üzere tüm büyüklerimizi yeniden bu büyük camianın içinde olmalarını sağlamak olacaktır.

 

Eski Kadın Kolları Başkanınız küs mü?

 

Henüz kendisiyle görüşemedim. En çok ağrıma giden şey Siirt dışında duyduğum bir söz var; “Başbakan düzeltemedi Siirt’i senmi düzelteceksin?” diye. Kimse tek başına düzeltemez. Ama biz, hepimiz hep beraber düzeltebiliriz değil mi? Sorunlarımızı çözmek için bir araya gelirsek büyük bir yol almış oluruz.

 

Eski Kadın Kadın Kolları Başkanınız size görev tesliminde bulundu mu?

 

Henüz kendisini görmedim.

 

Bunu neye bağlıyorsunuz?

 

NURTEN TEMİZSizin de az önce sorduğunuz gibi, acaba tepeden geldiğimle ilgili söylemlerden dolayı olabilir mi bilmiyorum. Ben tepeden gelmedim. Bakın şu sıralar Kadın Kollarımıza ait bir web sitesi kuruyoruz. Nurten Temiz internet sitesi değil bu. Ben burada Nurten Temiz olarak değil AK Parti Siirt Kadın Kolları Başkanı olarak bulunuyorum. Burası kimsenin şahsi yeri değil. Benden sonra buraya gelecek olan arkadaşıma görevi severek devrederim. Olması gereken budur.

 

Eski Kadın Kolları Başkanınızı kongrede de görünmedi?

 

Keşke gelseydi. Samimi olarak söylüyorum hiçbir bilgim yok. Beni Ankara’ya davet ettiklerinde 2 arkadaşımla birlikte gittik. Sürekli görüşmeler yaptık ve sonuç olarak benimle çalışmak istediklerini belirttiler. Partimiz aracılığıyla vatandaşımıza hizmet etmek isteyen arkadaşlarımız benimle beraber görevlerinin başına geçtiler. Birkaç arkadaşımız özel sorunları nedeniyle müsaade istediler. Anlayışla karşıladık ve kendilerine saygımız değişmedi. Eski Başkanımızın da yanımızda olmasını isterdim. Tecrübelerinden faydalanmak isterdim. Kendisine yine de saygı duyuyorum.

 

nurten temiz - siirt akparti kadın kolları başkanı

Bu haber toplam 5444 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!