1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Nurten Temiz Aday Adaylığına karar verdi
Nurten Temiz Aday Adaylığına karar verdi

Nurten Temiz Aday Adaylığına karar verdi

AK Parti Siirt Kadın Kolları Başkanlığını 3 dönemdir aktif bir şekilde sürdüren Nurten Temiz, partisinin Siirt’teki kadın potansiyelini arttırmak için kolları sıvadı.

A+A-

Siirtliler. NET’in edindiği bilgilere göre Ankara’da bulunan ve Aday Adaylığı için partili büyükleriyle istişarelerde bulunan Siirt Kadın Kolları Başkanı Nurten Temiz’in 3 dönemdir sürdürdüğü başkanlık görevini Milletvekili adaylığı verilmesi halinde devrederek Milletvekili Aday Adaylığı müracaatında bulunacak.

Temiz, Siirtliler. NET’e şu açıklamalarda bulundu:

SİİRT KADINLARINI İDEOLOJİLERDEN KORUDUK

3 dönemdir Kadın Kolları Başkanlığını aktif bir şekilde sürdürdüm. Şimdi ise Milletvekili olma yönünde irade göstereceğim. Değişik bir duygu. Çevremin de bu konuda ciddi bir isteği bulunuyor. Ağır bir sorumluluk olduğunun farkındayım. Başkanlığım döneminde farklı siyasi çevrelerin Siirt’teki kadınlar üzerinde kurmaya çalıştıkları ideolojik yapıları büyük oranda engelledik. 7 yıldır çalışma azmim bundan sonraki azmimin teminatıdır. Adaylık verilirse veya verilmese yine kadınlarımızla birlikte çalışacağız. Koltuk sevdam yok. Siirt’teki kadınlarımızı partimizle birlikte milletvekilliği düzeyinde temsil etmek için aday adaylığı kararını verdim. Kısmetse Ankara’daki istişarelerim biter bitmez Siirt’e dönüp başvurumu da kendi İl Teşkilatımda yapacağım.” 

Temiz, Kadın Kolları İl Başkanlığı görevinden ise istifa etmediğini ve Adaylık verilmesi halinde Başkanlık görevinden istifa edeceğini açıkladı.

Bu haber toplam 7736 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
26 Yorum