1. HABERLER

  2. RÖPORTAJ

  3. Nurettin Kebapçı “Hizmet hani gönül hareketiydi?”
Nurettin Kebapçı “Hizmet hani gönül hareketiydi?”

Nurettin Kebapçı “Hizmet hani gönül hareketiydi?”

Hizmet hareketinin (Gülencilerin) Siirt’teki 30 yıllık emektarlarından Nurettin Kebapçı: “biz hani istişare cemaatiydik, hani hiç kavga etmeyecektik?”

A+A-
Geçtiğimiz ay Siirtliler.NET’e yaptığı açıklamalarla oldukça yankı uyandıran Hizmet hareketinin Siirt’teki emektarlarından Nurettin Kebapçı, açıklamasının ikinci bölümünde yine çok tartışılacak ve üzerinde epey düşündürücü, önemli mesajlar içeren ifadelere yer verdi.
 
Siirtliler.NET / Eyüp Güzel
 
Üzerinde düşünülmesi gereken o mesajlar şöyle:
 
SON ZAMANLARDA CEMAATTE GARİP ŞEYLER OLMAYA BAŞLADI
 
İslam dünyasının son dönemde iki büyük ümidi vardı biri siyasal İslam'ın Önemli aktörü Recep Tayyip ERDOĞAN, diğeri de herkesin sevdiği bir Müslüman profili sunan hizmet hareketi. Tüm Dünya ve Ülkemiz insanı her ikisini de çok sevmişti sevgisi her ikisine de yetiyordu ve 13 yıldır bu durumdan herkes çok memnundu. Ancak daha önce de söylediğim gibi son zamanlarda cemaatte garip bir şeyler olmaya başladı. Şahsen ben İstatistik bilimine çok önem veririm ve hayatımın birçok yerinde kullanırım. Yıllar önce arkadaşlarımla yaptığım bir çalışmada şu tespite ulaştım; en iyi niyetli topluluklarda bile daima %3'lük çok tehlikeli, kavgacı, her suça bulaşabilecek bir kesim vardır. Ve bu % 3'lük kesim bazen % 97'yi de peşinden sürükleyebilir. Biraz hafızamızı zorlarsak eski tarihte de bugün de bunun örneklerini görürüz. Çok ilginçtir örneğin; Suriye'de ülkeyi kan gölüne çeviren kesim nüfusun tam % 3'lük kesimidir.
 
CEMAATİN AĞABEYİ VEKİLLERE, REKTÖRE VEYA DİĞER CEMAATLERE TEPEDEN BAKMAYA AĞIR SÖZLER SARFETMEYE BAŞLADI
 
İşte cemaat içinde de son yıllarda kavgacı, karışık, sürekli gerilimden yana bir kısım şahıslar ortaya çıkmaya başladı. Siirt'te de bunun çok canlı bir örneğini gördük. Bu tipler R. Tayyip ERDOĞAN ile ilgili kasıtlı olarak Amerika'ya çok kötü bilgiler götürdü ve oradan getirdikleri bilgileri de değiştirdi. Zaten Hoca efendinin anlaşılamayan hiddetinden de bunu çok iyi anlayabiliyoruz. Siirt örneğinden canlı örnek vereyim. Daha önceki ağabeyler Siirt'teki siyasi partileri yemeklerde, toplantılarda bir araya getirir ülke için ortak akıl üretmeye çalışırdı. Cemaatleri bir araya getirir dualarını almaya çalışırdı. Yakın zamanda ise ne gördük? Her partiye girip ayrı şeyler söyleyen, partileri birbiri ile çatıştırmaya çalışan, siyasi oyunlar oynayan, Milletvekilleri ile kavga eden, Rektörlere ağır sözler sarf eden, diğer cemaatlere tepeden bakan, onları şuursuz ve bilinçsiz gören ağabey tipleri görmeye başladık. 
 
CEMAAT 17 ARALIK ÖNCESİ KAVGA PROVALARINA BAŞLADI
 
17 ve 25 aralık öncesi siyasilerle kavga etmenin provaları yapılıp, cemaatin siyasilerle kavgaya hazırlandığını Süleyman kardeşimle görmeye başladık. İkimizde niyeti anladık ve bir anda  irkildik, galiba siyasilerle kavga edilecek dedik. Bir organizasyon yaptık, hizmet abisi ile milletvekilini barıştırdık. Ağabey bu barışmaya büyük tepki gösterdi. Eyvah Süleyman kardeş  dedim, galiba büyük bir kavga başlayacak ve bu kavga başlarsa bu felaket olur. Kardeşlerimizi uyarmaya başladık lütfen sesinizi yükseltin yukarılara mesajlar gönderin ''Biz kardeş kavgası istemiyoruz'' deyin, dedik. Çünkü biz bu işe başlarken bütün dünyaya şunu demiştik; ''Biz hizmet gönüllüleriyiz, sevgi kahramanları yetiştireceğiz, biz muhabbet fedaileriyiz, bize taş atana biz gül atacağız, biz kavga etmeyeceğiz, her şeye rağmen hoşgörü, diyalog'' demiştik. ''Biz kavga cemaati değiliz, ne olursa olsun biz kavga etmeyeceğimize dair söz vermiştik. Dünya bizi bunun için sevdi'' dedik. Ancak gücümüz yetmedi ve o %3'lük kesim %97'yi savaşa sürükledi ve 17 - 25 aralık patladı.
 
ERDOĞAN DA BİR KULDUR VE HATALARI OLABİLİR
 
Eyvah! kardeş kardeşe  tekme atmış,  kuyuya gönderilmişti. Üzerine taşlar atılıyordu. Arkadaşlar!!! yapmayın, etmeyin, kardeşimizin yanlışları olabilir ama böyle yapılmaz !!! Hani 35-40 sene hep demokrasi, demokrasi demiştik ne oluyor bize . Ben ve 30 yıllık emektar kardeşim Süleyman beyle bu işe isyan ettik. Çünkü bütün cemaatler aslında sadece beraber yük kaldırmak için, insanlığa hizmet etmek için  yardımlaşan topluluklardı. Cemaatler sadece araçtı ancak artık sadece AMAÇ olmuştu. Başbakan kendi ağzı ile söylüyordu; ''ben mükemmel değilim benimde her kul gibi günahlarım ve hatalarım olabilir, ama böyle olmamalıydı''. Bizim gibi  Türkiye'nin büyük çoğunluğunun vicdanı acımış ve bu kardeşlerine sahip çıkmıştı.
 
CEMAATE SEMPATİ %80’DEN %5’E DÜŞTÜ
 
Cemaat korkunç bir yara aldı. Yaklaşık % 80 olan sempati bugün tahminime göre % 5'e düştü. Hizmetteki arkadaşlara sesleniyorum, sizlerde bizim gibi şöyle seslenin;  ''hocam sizi yanıltıp bu hallere sokan kavgacı ve fitnecilere deyinki bu haltı kim işledi ise gitsin temizlesin'' yoksa biz kardeş kavgası bitmeden barış olmadan gelmiyoruz''. Arkadaşlar öfke ile, hakaret ile, kin ile, kendimizi çeşitli argümanlarla aldatmayalım. ''biz yanlış yaptık'' deyin, kabul edin. Bizler ve sizler nefsimizi ve şeytanımızı susturalım, İman ve ihlasımızla konuşalım. Şeytan ve nefsimizi arkamıza alırsak hiçbir iş çözülmüyor. Başka dinlerin ve milletlerin bile bu Ülkeye ve bu millete ihtiyacı var. Allah bütün insanlığa barış ve huzur versin, hatalarımız ve yanlışımız varsa düzelttirsin...  
   
 
Bu haber toplam 12461 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!