1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Nurettin Ertemel Siirt Günleri çok yönlü zenginliktir
Nurettin Ertemel Siirt Günleri çok yönlü zenginliktir

Nurettin Ertemel Siirt Günleri çok yönlü zenginliktir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Siirtli Hemşerimiz Nurettin Ertemel, Siirt Günleriyle ilgili Siirtliler. NET’e değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

Siirt Günlerinin tanıtım ve esnafların farklı alıcı kesimleriyle alışveriş imkanı bulması özelliğinin dışında farklı bir özelliğinin daha bulunduğunun altını çizen Nurettin Ertemel, Siirtliler. NET’e yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

Daha önceki yıllarda düzenlenen Siirt günlerine de katılmıştım. Bu sene gördüm ki her sene daha da kalite artıyor. Geçen seneye nazaran bu yıl düzenlenen etkinliklere ilgi ve katılımın daha yüksek olduğunu gördüm. Daha fazla ve daha çeşitli esnaflar yer almıştı. Havaların da güzel oluşu etkinlik alanına katılımı olumlu etkiledi. İstanbul’da yaşayan Siirtliler burada bir araya geldiler. Öyle ki büyük şehirde uzun süre akrabalarını dahi göremeyenler burada birbiriyle görüştüler. Farklı memleketten olan vatandaşlar burayı ziyaret ederek Siirt’imizin yöresel ürünlerini, lezzetlerini ve kültürlerini tanıdılar. Güneydoğu’nun farklı vilayetlerinden tutun, Karadenizlilere kadar, Ege ve Akdeniz’den her yerden ziyaretçileri görmek mümkündü. Siirt Günleri, tanıtım ve katılımcı esnaflara ekonomik katkı sağladığı kadar özellikle gurbette yaşayan Siirtlilerin lobiciliğini, bir araya gelme alışkanlıklarını da güçlendiriyor. Bu vesileyle Siirt Valimize, Siirt Vakfı Başkanımız ve yönetimine Siirt Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Bu haber toplam 3587 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
1 Yorum