1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Nevzat Karaatay, Kurtalan’da ismi geçen adaylardan
Nevzat Karaatay, Kurtalan’da ismi geçen adaylardan

Nevzat Karaatay, Kurtalan’da ismi geçen adaylardan

2009 seçimlerinde AK Parti’nin Kurtalan adayı Nevzat Karaatay, Haziran’daki milletvekili seçimlerinde partisi tarafından aday gösterilip gösterilmeyeceği merak ediliyor.

A+A-

Siyasi kulislerde Haziran 2011 Genel Seçimlerinde TBMM’ye girecek 3 milletvekilinden birinin 28 bin seçmene sahip Kurtalan’dan çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu yüzdendir ki milletvekili aday adayları Siirt Merkez’den sonra en çok Kurtalan’dan çıkmaktadır.

O aday adaylarından birisi 2009 seçimlerinde AK Parti’nin belediye başkan adayı Nevzat Karaatay’dır. Kurtalan’da kalabalık nüfusa sahip olan Karaatay’lar, “Babosiler” olarak ta bilinmekte ve tanınmaktalar.

Kurtalan’da %20’den %42’ye çıkardı

Nevzat Karaatay, 1964 Siirt-Kurtalan doğumlu. 1986’da tamamladığı vatani görevinin ardından ticaret hayatına atıldı. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti kendisini Kurtalan’dan Belediye Başkan Adayı olarak gösterdi. 2004 Yerel Seçimlerinde AK Parti’nin %20 oranındaki oylarını %42’ye çıkardı. Kurtalan’da %42 oy aldı ancak seçimi kazanması için yetmedi. Çünkü (kapatılan) DTP’nin adayı kendisinden 589 oy daha fazla almıştı.

Referandumda ful “EVET”

İğdeli, Karabağ, Tosunbağ, Mazora, Uluköy, Bölüktepe ve Tütün, nevzat karaatay - siirt kurtalan akparti adayıBabosilerin köyleri olarak bilinmektedir. 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Referandum seçimlerinde bu köylerden neredeyse paket olarak EVET oyu çıkarmışlardı.

“Bir kişi hariç kime adaylık verilirse verilsin partili gibi çalışırız”

Kurtalan’ın aday adayları listesinde ismi üst sıralarda geçmekte olan Nevzat Karaatay’a “Partiniz size adaylık vermezse tavrınız ne olur?” sorusunu yönelttik. Cevap olarak ise; “Biz AK Parti’liyiz. AK Parti’ye gönül verdik. Önceki seçimlerde görev verilmediğinde de görevli gibi çalıştık. İşte en son referandum seçimlerinde göstermiş olduğumuz performans ortada. Kime adaylık verilirse verilsin Sayın Başbakanımızın ve parti kurmaylarımızın alacakları karara saygı duyarız. Sadece bir kişi hariç kime adaylık verilirse verilsin destek olacağız. O kişiye de aday verileceğini zaten hiç düşünmüyoruz bile.” dedi.

Karaatay’ın bir kişi hariç dediği ismi tartışma ortamına zemin hazırlamamak için açıklamamayı uygun görüyoruz.

Bu haber toplam 8171 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!