1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Nevaf Bilek, CHP’nin kuruluş yıldönümü mesajı yayımladı
Nevaf Bilek, CHP’nin kuruluş yıldönümü mesajı yayımladı

Nevaf Bilek, CHP’nin kuruluş yıldönümü mesajı yayımladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 91.Kuruluş Yıldönümü nedeniyle CHP Siirt İl Başkanı Nevaf Bilek, kutlama mesajı yayımladı.

A+A-
Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
“Bugün 91.Yılın onurunu taşıdığımız Cumhuriyet Halk Partisi, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk “özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” İsmet İnönü’nün “namuslular en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır” ilkelerinden doğmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurulduğu günden bugüne Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerinin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olmuştur. Emparyalist düzenin ve sömürge zihniyetinin yıkılmadığı tek kale Cumhuriyet Halk Partisi’dir.
 
Ülkemizde yaşanan yoğun karalama faaliyetlerine rağmen onurlu mücadelemize devam etmekteyiz. Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir zaman sistemin ve emperyalist güçlerin maşası olmamıştır ve olmayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık geleceğini hedefleyen, ezilenlerin ve halkın partisi olarak halkımızı kucaklamaya devam edecektir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Halk Partisi’nin 91.kuruluş yıldönümünü örgütümüz ve tüm halkımızla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”
 
Nevaf Bilek
CHP Siirt İl Başkanı
 
Bu haber toplam 2195 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!