1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Nesrin Asut, AK Parti’ye adaylık için başvurdu
Nesrin Asut, AK Parti’ye adaylık için başvurdu

Nesrin Asut, AK Parti’ye adaylık için başvurdu

Siirt’te özel bir hastanede doktorluk yapan Nesrin Asut, AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı

A+A-

Sırasıyla Cengizhan Başaran, İzzet Soysal ve Kamil Aparı’dan sonra dün dördüncü başvuru Nesrin Asut’tan geldi.

 

“Amacım katkı sağlamak”

 

AK Parti İl Başkan Vekili Nihat Yumuk’a başvuru dosyasını teslim eden Nesrin Asut, yaptığı açıklamada; “Ben bir doktorum. Şimdiye kadar gördüğüm siyasetlerden çok farklı bir partidir AK Parti. Türkiye’nin genel problemlerine çok doğru teşhisler konulmuş, Türkiye’nin hastalıklarına çok doğru neşter vurmuş durumdadır. O yüzden kutlamak lazım bütün AK Parti ileri gelenlerini ve kurmaylarını. Türkiye’nin çok daha iyi, aydınlık günlere gideceğini umuyorum. Amacım sadece katkı sağlamak. Halkla iletişim konusunda yardımcı olmak, destek olmak amacındayım.” ifadelerine yer verdi.

 

Kendi kaleminden Nesrin Asut kısa özgeçmişi:

 

1965 yılında Diyarbakır’da doğdum. 1966 yılında ailemle birlikte İzmir’e yerleştik. 28 yaşıma kadar İzmir’de bulunup mecburi hizmet dolayısıyla Kastamonu, Van, Silopi ve Siirt’te Uzman doktor olarak çalıştım. 1995 yılında eşim Hüseyin Asut ile evlendim. 2 erkek çocuk annesiyim. 18 yıl kamuda, 5 yıldır da Siirt’te özel bir hastanede Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalışmaktayım.

Bu haber toplam 5786 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!