1. YAZARLAR

  2. Reşat Ağır

  3. NEDENYAHU NETENYAHU
Reşat Ağır

Reşat Ağır

Yazarın Tüm Yazıları >

NEDENYAHU NETENYAHU

A+A-

Sevgili Hemşerilerim bu hafta Türkiyenin ve Dünyanın gündeminde  KUDÜS vardı sizlere bu hafta neler yaşandığını ve KUDÜS' ün tarihini hemen hemen bildiğiniz için çok girmeyeceğim

Benim konum başlıkta görüldüğü gibi nedenyahuu dediğim bir kaç gözlemimi yazacağım.

Hafta içi grup toplantısında KUDÜS bizim kırmızı çizgimizdir deyip tavrını çok net ortaya koyan  13. Aralık günü istanbulda İslam iş birliğini toplamak katılımın da en yüksek seviydede olması için büyük çaba sarfeden Erdoğan dan rahatsız olunucakki bu gün Netenyahu direk Erdoğanı hedef göstererek çok çirkin bir açıklama yaptı.

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ahlâk dersi alacak değilim" ifadelerini kullanan Netanyahu, "Sayın Erdoğan İsrail'e saldırdı. Kendi ülkesinde Kürt köylerini bombalayan, gazetecileri hapse atan, İran'ın uluslararası yaptırımları delmesine yardım eden ve Gazze dahil teröristlerin masum insanları öldürmesine yardım eden bir liderden ahlâk dersi alacak değilim" diye konuştu.

Biz bu sözlere yabancı değiliz tıpkı netenyahu gibi konuşan muhalefetimiz var aynı kaynaktan çıkan bu sözleri biz yeni duymuyoruz Erdoğana itibarsızlaştırmak için Türkiyenin solu bu sözleri tıpa tıp aynısını kullanıyor.

Peki sadece CHP zihniyetimi bu sözleri kullanıyor malesef hayır bu gün Yenikapı mitingine gittim KUDÜS e sahip çıkma adına Allah rızası için gittim, ve oradadaki eksiklere üzüldüm çünkü plartforma baktım Merhum Abdulhamithan ve çok değerli hocam Erbakan'ı dev iki posterini gördüm platformda RTE. yok  aklıma 3 ay önce beyazıt meydanındaki yine KUDÜS mitingi geldi oradada benzer şeyler vardı hatta konuşmacılar erbakan lehine tezahürat yaptılar ve sunucu yok şu derrnek başkanı geldi bu dernek başkanı aramızda abartısız 45 dk. arada veya kesintisiz duyuru yapmıştı. heyacan ve coşku adeta söndürüyordu  amaç hasıl olmuyordu bu tür hareketler  neredeyse derneklerin çaycılarını bile geldiğini anons  edecekti.  ya abicim ümmet orda ümmet bırak şu dernek bu parti propogandasını yapma Türkiyede Filistin davasının sadece sahiplenen bir biziz  mesajını inceden inceye vermeyi siyasi rantı bir kenara bırak.

Yine bu gün miting alanındayken kalabalık iyidi lakin coşku çok az olduğunu gördüm ve güzel yüzlü sakallı bir amcayla muhabbet ederken baktım Erdoğan'a çaktı ben  onu iyi tanırım beraber çalıştık resmi konulmaya hak etmiyor dedi. moralim iyicene bozuldu nedenyahu amca buradada el vicdan dedim ve ayrıldım miting alanından.

şöyle facebookta herkes gibi dolaşırken Erdoğan'a Filistin üzrerinden müslümanlar vuruyor nedenyahu 

arkadaş ne Erdoğanmış solcular nefret ediyor, bunu anladık entellektüel müptezellerde nefret ediyor bunuda anladık, nerde islam düşmanı ülkeler varsa devlet başkanları haz etmiyor buda bir gurur aslında eeee peki size ne oluyor müslümanlar enerjinizi Erdoğana harcıyorsunuz bune hazımsızlık nedenyahu demeden duramıyorum.

Halbuki islam bize zahiren hükmetmeyi emrediyor bu adam hep mazlumlardan yana güçlülere kafa tutuyor İsrail töör devletidir diyor bukadarda büyük yürek var nedenyahu sahip çımazsınız.

Ben buradan yazıyorum Erdoğana sahip çıkmayan tarih önünde ve hatta mahşerde sorumlu olacağını düşünüyorum derdim erdoğanın avukatlığını yapmak yada ona yalakalık yapmak değil o değilmiki mazlumlara ses verip zalimlere karşı pek gözü kara işte o yüzden sahip çıkmacağım ve hatası gördüğümde yazıp eleştireceğim.

Bizim Filistin davsını haniye den daha iyi bilemeyiz haniye her defasında Erdoğana minnet duyduğunu söyler.Gidenler bilir Filistindeyken oradaki müslümanlara Türkiye denince ilk Eredoğan derler ikinci Polat Alemdar derler. 

burdan Selam olsun Filistin davasında samimi olanlara, Selam Olsun Hz. Ömere, Selam olsun Selahattin Eyyubiye, Selam olsun Kanuniye, Selam olsun Selam olsun Abdulhamit hana Selam olsun Şeyh Ahmet Yasine, selam olsun Erbakana, ve Selam olsun Erdoğan'a 

Bu yazı toplam 1094 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!