1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Necmettin Sevgili, “siyasi iradeye ipotek koymak saygısızlıktır”
Necmettin Sevgili, “siyasi iradeye ipotek koymak saygısızlıktır”

Necmettin Sevgili, “siyasi iradeye ipotek koymak saygısızlıktır”

Siirt aday adaylarından Necmettin Sevgili, Siirtliler.Net’in sorularını yanıtladı.

A+A-

Siirtliler.Net Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel’in sorularını yanıtlayan AK Parti Siirt Milletvekili Aday adaylarından Necmettin Sevgili, benim şu kadar oyum var diyerek oylara ve siyasi iradeye ipotek koyanlara tepki gösterdi.

 

1977 Siirt Kurtalan doğumlu. D.Ü. Siirt Yüksek Meslek Okulu Elektrik necmettin sevgiliBölümü mezunu. Aynı zamanda A.Ö.F. İşletme bölümü 3.sınıfta öğrenimine devam ediyor. Askerlik dönüşünde 2003’te AK Parti’den siyasete girdi. Evli, 3 çocuk babası. Merkezi Almanya’da olan Uluslar arası Türk Ticaret Merkezi yönetim kurulu üyesi. Ankara’da dış cephe giydirme işleri yapıyor. Siirt’te de şubesi var. Siirt’te ayrıca Siirt fıstık fidanı üretimi yapıp bölgeye satışını yapıyor.

 

2007’de AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı idiniz. 2011 seçimleri için yine aday adayısınız. Sadece seçim döneminde partili takılıp adaylık verilmediğinde ise ortalıkta görünmeyen siyasetçi profili çok var. Siz bu 4 yıl boyunca ne yaptınız?

 

2003’te arkadaşlarımızla beraber Siirt İl Başkanlığına kongrede talip olduk. Sayın Bakanlarımızın, AK Parti yöneticilerinin ilimizi ziyaretlerinde, belediye seçimlerinde, milletvekili seçimlerinde, aynı şekilde Başbakanımızın Doğu programlarında aktif bir şekilde bulundum. 2007 seçimlerinde aday gösterilmediğim halde aday gösterilenlerle birlikte nasıl çalıştığımı vicdan sahibi herkes bilir.

 

Sevgili ailesinden seçim dönemlerinde 3-4 aday adayı çıkıyor. Nedir bunun sebebi?

 

“Bu çağda benim şu kadar oyum var demek çok ayıptır”

 

Ben Sevgili ailesi adına siyaset yapmıyorum. Ben hiçbir zaman 10 bin, 20 bin veya şu kadar sayıda oyum var demedim. Benim bir oyum var eğer eşim beni kırmazsa iki oyum var. Bu çağda 10 bin oyum var demek çok ayıp bir şeydir. Ben kimsenin iradesine ipotek koyamam, böyle bir saygısızlık yapamam. Aileme büyük sevgim, saygım var. Ailemi seven, sayanlara da büyük bir saygım var. Ama ben hiçbir zaman şeyh olduğumu iddia etmedim, kendimi öyle tanımlamadım. Şeref duyduğum o büyük zatları hiçbir zaman siyasete alet etmedim, etmem de.

 

Niye peki AK Parti’den siyaset düşünüyorsunuz?

 

3 Kasım 2002’de bu halk bundan önceki siyaseti tasfiye etti. Hem siyaseti hem de o zihniyeti tasfiye etti. Bu en büyük nedenlerimdendir. Siyasette konuşmaktan ziyade icraat yapmak, temiz ve dürüst olmak çok önemlidir. Desem ki Sayın Başbakana özel bir sempatim vardır bunu herkes söylüyor.

 

2 seçim döneminde de aday adayı olarak sahneye çıkıyorsunuz ama siyasetçi denince akla gelen ilk isimlerden biri değilsiniz. Oysa siz siyaseten güçlü bir ailenin mensubusunuz?

 

Ben siyaseti popüler olmak adına yapmıyorum. Siyaseti hizmet esasına göre yapıyorum. Parti ideolojisini beğendiğim için partide görev istenmez, görev verilir diye düşünüyorum.

 

Mulakata katıldınız. Neler konuştunuz neler soruldu size?

 

Bölgemiz hakkında ve Siirt’in temel sorunları hakkında sorular soruldu. Kürt sorunuyla ilgili fikrim soruldu. Partimiz adına görev yapan insanlara çok önemli görevler düştüğünü söyledim. Kürt halkının aidiyet duygularını geliştirmeye yönelik çalışmaların yapılması gerektiğini belirttim. Tabi özel bazı şeyler de soruldu ve yanıtladım ama bunları kamuoyuyla paylaşmak istemiyorum.

Bu haber toplam 7879 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!