1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ne olmuş bu sendikalara?
Ne olmuş bu sendikalara?

Ne olmuş bu sendikalara?

Bir okur tarafından “Ne olmuş bu sendikalara?” sorusu, sendikalarımızın yılın sadece belli günlerinde etkin olduğunu gündeme getirdi.

A+A-

Öğretmenler günü dolayısıyla Siirtliler.Net’te Eğitim-Bir-Sen, Eğitim-Sen ve Türk-Eğitim-Sen’in Siirt şubeleri tarafından günün anlam ve önemine binaen açıklamalar peşpeşe yer aldı. Açıklamalarda öğretmenlerin sorunları dile getirildi, Hükümet’ten sorunlara çözüm istendi.

Sendikalarımız tarafından peşpeşe aynı günde gelen açıklamalar Siirtliler.Net’te bilgisayar ekranlarına taşınınca bir okurumuzun dikkatini çekti. Sendikaların ayrı ayrı açıklamalarını aynı anda bilgisayar ekranında gören okurumuz “Ne olmuş bu sendikalara?” yönündeki sorusuyla şaşkınlığını ve biraz da tepkisini dile getirdi.

Okurumuz tarafından “Ne olmuş bu sendikalara?” yönündeki sorusu “sendikalarımızın yılın sadece belli günlerinde etkin oldukları” yönünde bir algının oluşmasına sebep olduğunu gündeme getirdi.

Okurumuzun dikkat çektiği bu algı, doğru olup olmadığını yine okurlarımızın yapacakları yorumlar ışık tutacaktır.

OKURLAR: "ÖZLENEN BİR TABLOYDU"

Öte yandan 24 Kasım’da ilk kez uygulanan Yılın Öğretmeni’nin belirlenmesi ve ödül töreni çalışmalarında farklı siyasi görüşlere sahip sendikaların ortak bir değerde bir araya gelmeleriyle ilgili birçok okurumuz sözlü olarak “özlenen bir tabloydu” yorumlarına yer verdiler.

Bu haber toplam 1945 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!