1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Nazlı Pınar Göncü Antalya’da Milletvekili Aday adayı
Nazlı Pınar Göncü Antalya’da Milletvekili Aday adayı

Nazlı Pınar Göncü Antalya’da Milletvekili Aday adayı

Antalya’da ikamet eden Siirtli hemşehrilerimizden Nazlı Pınar Göncü, Antalya’da Milliyetçi Hareket Partisi’nden 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olarak aktif siyasete girdi.

A+A-

Antalya’da uzun yıllardır ikamet etmekte olan ve Antalya Siirtliler Vakfı’nın kurucu Başkanı olan İşadamı Tarkan Göncü’nün kızı Nazlı Pınar Göncü, MHP’den Milletvekili Aday adaylığını koyarak aktif siyasete girdi.

NAZLI PINAR GÖNCÜ KİMDİR?

1993 Siirt doğumlu. İlk öğrenimini Antalya Envar Koleji’nde, Orta öğrenimini Antalya Başar Koleji’nde, Lise öğrenimini ise Antalya Anadolu Otelcilik Meslek Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini ise İstanbul Haliç Üniversitesi İşletme Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Nazlı Pınar Göncü, iyi derecede Arapça ve orta seviyede de Rusça biliyor.

2013’te katıldığı Ortadoğu Politikaları isimli seminerle, yüksek öğrenimini tamamladığı Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İlişkiler konusundaki birikim ve tecrübesini geliştirdi.

Antalya’da olmasına rağmen memleketi Siirt ile ilgili aidiyetini canlı tutan Göncü, aynı zamanda Antalya Siirtliler Vakfı’nın Kadın Kolları Başkanlık görevini sürdürüyor.

Bu haber toplam 5616 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!