1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Namaz gönüllülerinin Siirt çıkarması
Namaz gönüllülerinin Siirt çıkarması

Namaz gönüllülerinin Siirt çıkarması

Siirt Kız Kur’an Kurslarını Yaptırma Koruma ve Güzelleştirme Derneğince organize edilen Namaz Gönüllüleri Platformu, Dinin direği, cennetin anahtarı, müminin miracı olan namazın kişiyi ve toplumu kötü ve çirkin işlerden alıkoyduğu anlatıldı ve namazla ilg

A+A-

Ülke genelinde İl il, ilçe ilçe gezerek başlattıkları “Namazla Diriliş Seferberliği” her geçen gün ilgi artarak devam etmektedir. Namaz sevdalıları bu ay ilk defa Siirt’te namaz programı yaptı. Namazla diriliş programı dün, Namaz Gönüllüleri Platformu üyeleri Abdullah Yıldız, Ahmet Bulut ve Hasan Hafızoğlu önce saat 14.00’de İlim Yayma Cemiyeti Seyyid Ahmed Bedevi Yükseköğretim Yurdu Konferans Salonu’nda hanımlara özel, ardından da saat 20.30’da da Kıztepe Anfi tiyatro salonunda konuştular. Namaz Gönüllüleri Platformu’nun başlattığı Namazla Diriliş Seferberliği, dalga dalga tüm yurdu sarıyor, insanımızı namazın eşit saflarında birleştirip diriltiyor. Çalışmalarına hızla devam eden Platform, Mayıs ayı programında dün akşam Siirtlilere seslenen Namaz gönüllüleri bini aşkın Siirtli namaz aşığı ile buluştu.

Namazın anlatıldığı salonlardaki ilgi, sevgi, coşku namazı keşif müjdelerinin habercisi gibi milletimiz tam bir aşk ve şevkle namazı keşfetmek için çırpınması Siirt’te de görüldü.

Yoğun ilgi gösterilen program Kur’an tilavetiyle başladı. Kuran-ı Kerim’i Şeyh Yusuf El-Garip Camii İmam Hatibi Ramazan Toprak tarafından okundu. Açılış konuşmasını ise İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Necmeddin Çiçek Hoca yaptı. Ardından dernek faaliyetlerinin anlatıldığı slayt izlendi. Senai Demirci’nin “Kıl Beni Ey Namaz” adlı şiirini İlim yayma Cemiyeti Yurt öğrencilerinden Sait Beyazatlı tarafından okundu.

Siirt Kız Kur’an Kurslarını Yaptırma Koruma ve Güzelleştirme Derneğine katkıda bulunan Hüseyin Ağa Vakfiyesi Mütevelli Heyeti Başkanı Erdal Ertekin’e plaketini Siirt Kız Kur’an Kursları Yaptırma Koruma ve Güzelleştirme Başkanı Ayhan Veral, Siirt Ticaret ve Sanayi Başkanı Güven Kuzu adına Fuat Özgür Çalapkulu’ya plaketini Siirt Eğitim Bir Sen Başkanı Ömer Aslan ve Çabuk İnşaat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Naci Çabuk’un plaketini ise Siirt İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Necmeddin Çiçek tarafından takdim edildi.

Namazla diriliş programlarının artarak süreceğini ifade eden Namaz Gönüllüleri Platformu üyesi Ahmet Bulut, “Her gün 5 defa minarelerden Rabbimiz namaza çağırıyorken, bizim bu sese kulak vermememiz beklenemez. Bu nedenle düzenlediğimiz programlara halkın büyük ilgisini görmekteyiz” dedi.

Programda “namaz fahşâdan/ahlaksızlıklardan ve mürkerden/kötülüklerden alıkoyar” (29/45) ayetini sık sık hatırlatan konuşmacılar; eğer bu ülkede temiz ve huzurlu toplum isteniyorsa, ilk yapacağımız iş namazı yaygınlaştırmaktır dediler.

İmandan sonra en büyük hakikat olan namazı Türkiye’nin ve dünyanın gündemine getirmek için dört yıldır yapılan çalışmalar, bütün hızıyla ve coşkusuyla devam ediyor. Namazı keşif için konferansları dinlemeye koşan halkımız salonlara sığmıyor.

Siirtli Namaz Gönüllüleri namazla ilgili yaşanmış hikâyeyi dinlediklerinde gözyaşlarına hâkim olamadı. Program sonunda yazarlar kitaplarını imzalarken izdiham yaşandı.

Bu haber toplam 2684 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!