1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. “Namaz Gönüllüleri Platformu” Siirt’e Geliyor
“Namaz Gönüllüleri Platformu” Siirt’e Geliyor

“Namaz Gönüllüleri Platformu” Siirt’e Geliyor

İnsanları namaza teşvik etmek ve toplumda namaz bilinci oluşturmak için kurulan Namaz Gönüllüleri Platformu, Siirt’e geliyor.

A+A-

Namazsızlık felâketine dikkatleri iyice çekmek amacıyla 2006 yılında birçok ilahiyatçı, akademisyen, yazar bir araya gelerek “Namaz Gönüllüleri Platformu” oluşturulmuştu.

 

Ülke genelinde İl il, ilçe ilçe gezerek başlattıkları “Namazla Diriliş Seferberliği” her geçen gün ilgi artarak devam etmektedir. Namaz bilincini kazandırmak ve Namazın önemini kitlelere anlatmak üzere yola çıkan gönüllülerin bu sefer ki durağı: SİİRT

 

Siirt Kız Kur’an Kurslarını Yaptırma Koruma ve Güzelleştirme Derneğince organize edilen Namaz Gönüllüleri Platformu, Dinin direği, cennetin anahtarı, müminin miracı olan namazın kişiyi ve toplumu kötü ve çirkin işlerden alıkoyduğu anlatılacak ve namazla ilgili yaşanmış ilginç hikâyelerden, namazın kişinin hayatını nasıl değiştirdiğinden örnekler sunulacaktır.

 

İlahiyatçı Yazarlar Abdullah YILDIZ, Ahmed BULUT, Hasan HAFIZOĞLU’nun katılımıyla gerçekleşecek olan Namazla Diriliş” konulu konferans 15.Mayıs.2010 (Cumartesi) tarihinde Saat: 14.00’te Hanımlar için İlim Yayma Cemiyeti Seyyid Ahmed Bedevi Yükseköğretim Yurdu Konferans Salonunda, Tüm Halkımız için ise akşam Saat: 20.30’da Kızlar Tepesi Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilecektir.

Bu haber toplam 2026 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!