1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Müsteşar Yardımcısı Sabaz’dan Siirtliler.Net’e övgü
Müsteşar Yardımcısı Sabaz’dan Siirtliler.Net’e övgü

Müsteşar Yardımcısı Sabaz’dan Siirtliler.Net’e övgü

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sadettin SABAZ’dan Siirtliler.Net ekibine övgü dolu sözler.

A+A-

İlimizin eğitim sorunlarına son derece duyarlı olan Ankara’daki hemşehrimiz MEB Müsteşar Yardımcısı Sadettin SABAZ, Siirt Lisesi’nin “Anadolu” statüsüne kavuşturulmasıyla ilgili yapmış olduğu değerlendirmelerde Siirtliler.Net ekibini övgü dolu sözlerle andı. Sabaz’ın söyleşi sırasında yapmış olduğu konuşmaların bir özeti aşağıdaki gibidir:

 

“Malumlarınız olduğu üzere 6 ay kadar önce Selami Değer Lisesi’ni de Anadolu Lisesine çevirdiğimiz için Siirt Lisesini de çevirirsek merkezde genel lise ihtiyacı olacağı düşüncesiyle ilk başta Bakanlık olarak konuya sıcak bakmadık. Ancak Siirt Lisesi bunu her yönüyle hak ediyordu. Geçmişinde başarısıyla bunu kanıtlamış bir lise.

 

sadettin sabaz

 

SİİRTLİLER.NET’İ GÜNLÜK TAKİP EDEN BİRİYİM

 

Ben Siirtliler.Net’i günlük olarak takip eden biriyim. Siirtliler.Net müthiş bir kampanya başlattı.  Bu çok etkili oldu. Milletvekillerimiz Sayın Yılmaz HELVACIOĞLU ve Sayın Afif DEMİRKIRAN’ın bu konuda takipleri oldu. Bu arada tedbir olarak Siirt merkezde boşalan bir ilköğretim okulunda genel lise açtık. Siirt’li hemşerilerimizin sesine kulak vererek Siirt Lisesine Anadolu Lisesi statüsü verdik.

 

Tabii başta Siirtliler.Net olmak üzere bütün hemşerilerimizin, Siirt Lisesi mezunlarının bu konuya gösterdiği ilgi bizleri oldukça sevindirdi ve memnun etti. Hatta Siirt Lisesi Ekim 2009 da perde pilavlı bir buluşma günü tertip etti. Bu güzel bir jestti. Herkesin ilgisine ve katkılarına teşekkür ediyorum. Burada önemli olan Siirtli hemşerilerimizin sevinci ve mutluluğudur.”

 

Siirt Lisesi'nin çıkarmış olduğu ASİL ÇINAR Dergisi'nin Sadettin SABAZ ile yapmış olduğu söyleşinin tam metnini ilerleyen günlerde çıkacak 2.sayısında ve Siirtliler.Net Röportajlar bölümünde okuyabileceksiniz.

 

sadettin sabaz

 

Bu haber toplam 4633 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!