1. HABERLER

  2. RÖPORTAJ

  3. Mustafazaf-Der eski başkanı ve Paralel yapı kumpası
Mustafazaf-Der eski başkanı ve Paralel yapı kumpası

Mustafazaf-Der eski başkanı ve Paralel yapı kumpası

Paralel Yapının mağdurlarından kapatılan Mustazaf-Der’in eski Başkanıyla söyleşimiz devam ediyor.

A+A-
Mustazaflar İle Dayanışma Derneği (Mustazaf-Der), paralel yapının ayak oyunlarıyla kapatıldı. Yetmedi kendi yayın organlarında kamuoyunda itibarsızlaştırıldı.
 
Siirtliler.NET olarak derneğin kapatıldığı sene (2012) Siirt Şube Başkanlığını yapan Zülfikar Fırat ile görüştük ve o döneme ilişkin hatırladıklarını anlatmasını istedik.
 
Önceki gün ilk bölümünü yayınladığımız röportaj oldukça ilgi görmüş ve röportajın ikinci bölümü merakla beklendiği birçok okurumuz tarafından dile getirilmişti.
 
İşte Zülfikar Fırat'ın Siirtliler.NET'e anlattıklarının ikinci bölümü:
 
zulfikar-firat-001.jpg
 
O GAZETE OKUMAYIN, ZAMAN GAZETESİ OKUYUN… YOKSA !
 
Arkadaşlarımız Doğru Haber Gazetesi’ni dağıtırken gazeteyi alan esnaflar Paralel yapının emniyetteki mensupları tarafından baskı altına alınıyordu. Birçok kez paralel yapının polisleri gazetemizi alan abonelerimize “bu gazeteyi almayın, Zaman Gazetesi okuyun. Aksi halde buradan alışveriş yapmayız” dedikleri bilgisi birçok defa bize geldi.
 
PAŞA İSİMLİ ABİLERİ PARTİMİZİN AÇILIŞINA FENA BOZULMUŞTU
 
Derneğimiz kapatılmış ve partimiz kurulmuştu. Siirt’te partimizin açılış günü hanımlardan da gelenler olmuştu. Kimileri çarşaflıydı. O zaman paralel yapının Siirt’te “abisi” diye tanınan Paşa ismindeki şahıs bir milletvekiline giderek “siz bu çarşaflılara nasıl parti açmasına izin veriyorsunuz” diye baskı kurmaya çalıştığını birçok görgü şahidi bize anlatmıştı.
 
TÖVBE EDİP ÖZÜR DİLEMELERİ BELKİ KURTARIR ONLARI
 
Paralel yapının gerçek yüzlerinin bugün alenileşmesi, bugünkü duruma düşmüş olmaları ne bizim, ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ne de başkası yüzünden olmamıştır. Tamamen kendi yanlışlarıdır. İslam hukuku içerisinde İslam kardeşliği içerisinde diğer müslümanlara bakış açılarıdır. İslam kardeşliği hukuku içinde bakmadılar hiçbir zaman. Tövbe edip özür dilemeleri onları belki kurtarır.
 
MERHUM İBRAHİM BİLGEN ŞAHSINDA SİİRT’İ MAĞDUR ETTİLER
 
Meşhur Mavi Marmara hadisesinde onların hocaları kalkıp İsrail’i meşru otorite olarak ilan etti.  Filistin’de bağımsızlık mücadelesi veren müslümanlara terörist dediler kendi yayın organlarında. Siirt özelinde merhum İbrahim Bilgen’in şahsında Siirt bu konuda mağdurdur.
 
Bu haber toplam 6269 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!