1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Müracaat yapan ilk isim Cengizhan Başaran oldu
Müracaat yapan ilk isim Cengizhan Başaran oldu

Müracaat yapan ilk isim Cengizhan Başaran oldu

2011 genel seçimlerine milletvekili aday adayı olmak için memur kesiminden istifalar bugün başladı.

A+A-

12 Haziran 2011’de yapılacak olan Genel Seçimleri için milletvekili aday adayı olmak isteyen memurların görevlerinden istifa edip partilerine müracaat etme tarihi bugün başladı. Müracaatlar 14 Mart Pazartesi günü son bulacak.

 

İstifa edip, ilk müracaatta bulunan Cengizhan Başaran oldu

 

Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürlüğü görevini sürdüren Başaran, bugün görevinden istifa edip AK Parti Siirt İl Başkanlığı’na giderek 24.Dönem Milletvekili aday adaylığı için resmi müracaatını yaptı.

 

Saat 11.00’de yaptığı müracaatta bir basın açıklaması yapan Başaran, uzun süredir üzerinde çalıştığı 46 projesini hayata geçirmek, Siirt’e hizmet etmek istediği ifadelerine yer verdi.

 

Gazetecilerden Muhammed Kurt ve Hifzullah Eryeşil, Başaran’ın açıklamalarını not alanlar arasındaydı. Açıklamada, parti binasında bulunan diğer partililer ve Başaran’ın çalışma arkadaşları hazır bulundular.

 

 

Cengizhan Başaran, yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

 

Değerli Basın Mensupları,

 

Yaptığımız istişareler ve değerlendirmeler sonucunda, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimlerinde, AK Parti'den aday adayı olmak için büyük bir onurla yürütmekte olduğum Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ki Şube Müdürlüğü görevimden 7 Mart 2011 tarihi itibariyle ayrıldığımı kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.

                             

Öğrencilik yıllarımdan bu yana memleketin çözüm bekleyen sorunlarına çeşitli şekillerde çözüm bulmak için  bir gayret ve çaba içerisinde olmuşumdur hep. ŞİMDİ DE ALLAH'A TEVEKKÜL EDEREK, HALKIMIZIN HİZMETKARLIĞINA TALİP OLMAYA KARAR VERDİM. Üzerinde uzun zamandır çalıştığım toplam 46 projemizi, Sayın Başbakanımız Recep Tayip ERDOĞAN’ın, hükümetimizin ve Siirt Halkımızın desteğini alarak; muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve yerel yöneticilerimizle birlikte gerçekleştirmek arzusundayım. Asıl olan bu projelerimizin ilimize kazandırılması, işsizliğin azaltılması, yeni yatırımların yapılması ve istihdamın artırılmasıdır. Hedefimiz Siirt’imizi yaşanabilir bir kent haline getirmektir. Ama bundan da önemlisi vatandaşımızın refah düzeyini artırarak yüzünü güldürmek olacaktır.

 

Kıymetli Basın Mensupları,

 

12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan Genel Seçimlerde ilimizin ve ülkemizin çözüm bekleyen sorunlarına çözüm üretmek amacıyla AK PARTİ’den Milletvekili Aday Adayı olmaya karar vermiş bulunuyorum.

 

Bu ulvi görevi milletvekilliği makamına talip olmak için değil, siz değerli halkımızın hizmetkarlığına talip olduğum için aday adayı oldum. Yarınların aydınlık, kalkınmış, sevgi ve kardeşliğin önde olduğu bir Siirt için katkıda bulunacağıma söz veriyorum. Milletvekili olsam da, olmasam da Siirt hemşehrilerimizin her zaman hizmetinde olacağım.

 

Kurulduğu günden bu yana çatısı altında seçim dönemlerinde Siyaset yapmaktan büyük onur ve haz duyduğum AK PARTİ, sadece İlimizin değil, Ülkemizin ve hatta dünyanın değişik konularında çözüm bekleyen sorunlarına çözüm üretebilecek yegane partidir.

 

İnanıyorum ki yeni kurulacak meclis, yapacağı SİVİL ANAYASA ile vatandaşlarımızın tüm beklentilerini karşılayacak. Yaşadığımız coğrafyada süper güç haline gelecek, demokrasimiz daha da güçlenecek. Arzu ettiğimiz ileri demokrasi seviyesine kavuşmuş olacağız.

 

 Bu kutsal görevde memleketimize kim daha fazla hizmet edecekse Rabbim bu hizmetkarlık makamını ona nasip etsin.

 

Kazananın Siirt olacağı, Türkiye olacağı bir seçim olmasını temenni eder, aday  adayı olan tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim.

 

Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler.

 

Cengizhan BAŞARAN

24. Dönem Ak Parti Milletvekili Aday Adayı

Bu haber toplam 5067 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!