1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Muhafazakar Demokratlar: YSK kararı teröre hizmet eder
Muhafazakar Demokratlar: YSK kararı teröre hizmet eder

Muhafazakar Demokratlar: YSK kararı teröre hizmet eder

Muhafazakar Demokratlar Platformu Başkanı Mehmet Akif Işık, BDP’nin bağımsız adaylarının YSK tarafından veto edilmesinin Türkiye’nin sadece anayasa değil, kanun sorununu da ortaya çıkardığını açıkladı.

A+A-

Geçtiğimiz Pazar günü Siirt Kültür Merkezi’nde yeni Anayasa ile ilgili sempozyum düzenleyen MDP Başkanı Işık, YSK’nın aldığı kararla ilgili yaptığı açıklamada, “YSK’nın kararı sandığa özgür iradesiyle gidecek olan halkı, terör yandaşlarının kara propagandasıyla baş başa bırakıyor.” dedi.

Işık açıklamalarını şu ifadelerle sürdürdü; “YSK’nın kararı maalesef Türkiye’nin bir hukuk devleti değil, kanun devleti olduğunu tekrar koymuştur. Türkiye’nin kanun yapısı mayınlı tarlalar gibi, her şey yoluna girmeye başlarken bu mayınlar patlatılıyor ve ülke demokrasisine bir darbe kurumlar eliyle ve kanun marifetiyle vuruluyor. BDP’nin bağımsız adaylarını, gerekçesi tam da anlaşılmayacak ve telafisi zor olacak şekilde engellenmesi, terör ve yandaşlarının ekmeğine yağ sürecektir. Sandığa özgür iradesiyle gidecek olan halkı, tekrar terör ve yandaşlarının kara propagandasıyla baş başa bırakıyor.

Bu haber toplam 2232 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!