1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Müftüler ve Dekanlar Siirt’te bir araya geldiler
Müftüler ve Dekanlar Siirt’te bir araya geldiler

Müftüler ve Dekanlar Siirt’te bir araya geldiler

Aralarında Diyarbakır, Batman, Bitlis, Elazığ, Şırnak, Adıyaman, Tunceli, Malatya ve Mardin’in bulunduğu bölge Müftüleri ve İlahiyat Fakültesi dekanları Siirt’te toplantı yaptılar.

A+A-

Siirt İl Müftüsü Ahmet Altıok’un öncülüğünde düzenlenen toplantıya bölge il müftüleri ile ilahiyat fakültesi dekanları katıldılar.

11 il müftüsünün katıldığı toplantıda vatandaşlara daha verimli hizmetler vermek, varsa eksikliklerin tespit edilmesi ve giderilmesi gibi konular yapılan istişare toplantısında tartışıldı. Yapılan faaliyetlerin verimliliğini arttırmaya yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantının ev sahibi olan Siirt Müftüsü Ahmet Altıok, kalımcılara teşekkür ederek “Alimlerin şehri Siirt’te sizleri ağırlamaktan ziyadesiyle memnun olduk.” Dedi.

Müftü Altıok, önümüzdeki ayın toplantısını başka bir ilde yapılacağını bildirerek sözlerini şu cümlelerle sürdürdü: “Başkanlığımızın tavsiyeleri doğrultusunda Türkiye bölgelere ayrılmıştır. Bizler 8'nci Bölge Müftüleri olarak dini alanda daha verimli hizmetler yapmak amacıyla, eksikliklerimiz nelerdir, daha iyi hizmet nasıl yapabiliriz bunun müzakerelerini yaptık. İmam-Hatiplerle, Din Hizmeti sunan hocalarımızın verimlerinin artırılması, gençlere, 4-6 yaş grubu başta olmak üzere tüm toplum katmanlarına daha iyi bir din hizmeti sunabilmek için bu konuları konuşarak, rapor haline getirdikten sonra Diyanet İşleri Başkanlığımıza sunacağız. Bu günkü bölge Müftüleri toplantısı Çerçevesinde Ulu Camiini ziyaret ettik, Kur'an kurslarımızı, hocalarımızı, Tillo ilçemizi ziyaret ederek toplantımızı tamamlayacağız." 

Bu haber toplam 2599 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!