1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Müdür ve öğretmenlere üniversite tanıtımı yapıldı
Müdür ve öğretmenlere üniversite tanıtımı yapıldı

Müdür ve öğretmenlere üniversite tanıtımı yapıldı

Siirt’te bulunan lise müdürleriyle rehber öğretmenlerine Siirt Üniversitesi’nin tanıtımı yapıldı.

A+A-

Programın açılış konuşmasını yapan Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman geçen yıl düzenlenen üniversite tanıtım günlerinin üniversitenin gelişim seyriyle ilgili bilgileri yansıtmada çok faydalı olduğunu, bu sene de tanıtım günlerini ile bu bilgi akışının devam edeceğini söyledi. Geçen yıl 30 programda ilk üçe giren 90 öğrenciye Sancaklar Vakfı tarafından burs verildiğini belirten Murat Erman, vakıf tarafından sportif faaliyetler de başarılı olan öğrencilerin de ödüllendirildiğini ifade etti.

Okul müdürleri ve rehber öğretmenler aracılığıyla üniversite adayı olan öğrencileri sağlıklı bilgilendirmek için düzenlenen programın sunumunu yapan Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatih Çığ üniversitedeki ön lisans, lisans lisans üstü ve yabancı uyruklu öğrenci sayıları, akademik ve idari personel sayıları, akademik birimler ve bu birimlerin artış oranları, uluslararasılaşma, sosyal ve kültürel etkinlikler, üniversitedeki bilişim alt yapısı tamamlanan projeler, yapımı devam projeler ve öğrencilere sağlanan burs desteği hakkında detaylı bilgiler verdi.

Program kapanışında konuşan Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay üniversite ile milli eğitim arasındaki işbirliğine değinerek öğrencilere yönelik tanıtım organizasyonlarında kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ve bu etkinliklerden memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Toplantıya  Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Rektör Yardımcıları, Prof. Dr. Yüksel Birinci, Prof. Dr. Galip Bakır, Genel Sekreter Vekili Abdulkadir Işık, Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Batur  ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Gül Ahmet İpek, İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, milli eğitim müdür yardımcıları, milli eğitim şube müdürleri eşlik etti.

Toplantı katılımcılara hediye takdiminin ardından sona erdi.

Bu haber toplam 1893 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!