1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Mobil Gençlik Merkezi gençlerle buluştu
Mobil Gençlik Merkezi gençlerle buluştu

Mobil Gençlik Merkezi gençlerle buluştu

Siirt Gençlik ve Spor Kulübü tarafından yürütülen Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen “Mobil Gençlik Merkezi 2.” gençlerle buluştu.

A+A-

İlki geçen yıl gerçekleştirilen Proje ile gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal, sportif etkinliklere yönlendirilmesi ve bu etkinliklerin sokağa taşınmasıyla da toplumda farkındalık oluşturulması hedefleniyor. 

Genç nesillere, dezavantajlı gruplara etkinlikler götürerek, onların spor ile olan bağlarını güçlendirmeyi sosyal ve fiziksel açıdan onları güçlü bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlayan projede, açık havada gençlere Futbol, basketbol, mini golf, satranç, okçuluk, mangala, langırt, halk oyunları, Boks, Sokak Tenisi ve Çocuk oyunları vb. etkinlikler düzenlendi.

Vali Mustafa Tutulmaz, alanda kurulan stantları gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Gençlerle sohbet ederek, etkinliklere katılan Vali Tutulmaz, gençlerle birlikte çeşitli oyunlar oynadı.

Sosyal ve ekonomik yönden dezavantajlı gençlere yönelik kurulan stantlarda çeşitli sportif faaliyetler yapma imkânı sunulduğunu ifade eden Vali Tutulmaz, emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.

Gençlik Merkezi Müdürü İrfan Tekin ise; ‘Gençliğe giden yoldayız’ sloganı ile ilki geçen yıl başlatılan proje ile Siirt Merkez, ilçeler, Beldeler ve Köylerde 18 alanda stant açtıklarını belirterek, 8 bin 500 gence ulaştıklarını, bu yılda 20 alanda stant açmayı ve daha çok gence ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Gençlik Merkezi hizmet binasının bahçesinde gerçekleştirilen etkinliklere; Vali Mustafa Tutulmaz, Vali Yardımcıları Ceyhun Dilşad Taşkın, Bünyamin Kuş, Tillo Kaymakamı Yunus Koç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç, Ak Parti İl Başkanı Özgür Çalapkulu, kurum müdürleri, Gençlik Merkezi çalışanları, davetliler ve gençler katıldı.

Buradaki programın ardından, Proje kapsamında ilçelerden getirilen 200 genç sinemayla buluşturuldu. 

genclik1-001.jpggenclik2-001.jpggenclik3.jpg

Bu haber toplam 1804 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!