1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Mobese Sistemleriyle ilgili ihalenin aşaması merak konusu
Mobese Sistemleriyle ilgili ihalenin aşaması merak konusu

Mobese Sistemleriyle ilgili ihalenin aşaması merak konusu

Kent güvenliğiyle ilgili ilimizde uygulanması beklenen Mobil Sistem Entegrasyonu ihale bir türlü tamamlanamıyor.

A+A-

Yaklaşık 2 ay önce Siirt Emniyet Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılan Mobese Sistemleriyle ilgili ihaleye(Açık usul, kapalı zarf teklif usulü ile) toplam 10 şirketin katıldığı öğrenildi. Siirt Telekom Müdürlüğü’nün de bulunduğu ihaleye giren firmalar arasında ise Siirtli hiçbir firma bulunmuyor.

Edinilen bilgilere göre, 650 bin TL Siirt Telekom Müdürlüğü mevcut fiber hatları kullanacak ve her yıl 140 bin TL civarında kira bedeli alacak. Ancak İhaleyi 925 bin TL ile Güney Mühendislik kazanmış olmasına rağmen Siirt Telekom Müdürlüğü tarafından (KİK) Kamu İhale Kurulu’na yapmış olduğu itirazlar yüzünden ihale iptal ettirilmektedir.

Kablosuz sistem kurmayı taahhüt eden ve ihaleyi kazanan Güney Mühendislik firmasının teklif etmiş olduğu sistem 3G’nin bir üstü olan 4G teknolojisiyle çalışmaktadır. Sistem bir kez kurulduktan sonra tekrar her yıl kira bedeli istememektedir.

KABLOSUZ MOBESE SİSTEMİ HEM YENİ TEKNOLOJİ HEM DAHA UCUZ

8 Gb’lık internet paketlerinin gerçekten 8 Gb’ mı? yoksa 4 Gb’mı hizmet verdiği hatırlatılıyor. Siirt’teki mevcut alt yapıdan kaynaklanan internete erişim konusundaki şikâyetlerini birçok kez dile getiren vatandaşların “Türk Telekom bu alt yapıylamı mobese sisteminde profesyonel hizmet verecek?” dedikleri görüldü.

Bu haber toplam 3096 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!