1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mitingde vekiller yuhalandı
Mitingde vekiller yuhalandı

Mitingde vekiller yuhalandı

Toplu açılışlar sırasında isimleri okunan Siirt Milletvekilleri bir grup tarafından yuhalandı

A+A-

32 tesisin toplu açılış töreni için ilimiz Siirt’e gelen Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve 5 Bakan yağmura rağmen miting alanını dolduran yaklaşık 7 bin kişinin heyecanıyla karşılandılar.

Bakanlara, Valiye alkış

Vekillere Yuhalama

 

Açılış kurdelesinin kesilmesinden önce Ak Parti hükümetinin icraatlarını anlatan Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından önce platformda kısa bir konuşma yapan Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, tarıma ve çiftçiye verdikleri desteklerden ötürü Başbakan Erdoğan’a teşekkürlerini sundu. Daha sonra kürsüye çıkan Başbakan Erdoğan, referandumda kimi çevrelerin baskılarına rağmen Siirtlilerin %95 oranında “evet” oyu verdiklerini hatırlatarak teşekkür etti.

 

Başbakan Erdoğan’ın konuşmasının bitimine kadar her şey normal bir şekilde ilerliyor, yağmura rağmen miting alanını dolduranlar sevgi ve heyecanlarını Başbakan Erdoğan’a göstermeye çalışıyorlardı. Toplu açılışı yapılacak olan tesislerin kurdele kesimi için kürsüye tek tek davet edilen Bakanlar ve Siirt Valisi Musa Çolak, miting alanını dolduranlar tarafından alkışlanırken, Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ile Yılmaz Helvacıoğlu’un isimleri okunduğunda miting alanında bulunanlardan yaklaşık 40 kişilik bir grup tarafından yuhalandığı görüldü.

 

Başbakan herkese tek tek teşekkür etti

Sadece milletvekilleri hariç

 

Başbakan Erdoğan, toplu açılışını yaptığı 32 tesisi Siirt’e kazandırdıkları için herkese tektek teşekkür etti. Teşekkür listesinde sadece milletvekilleri bulunmuyordu. Başbakan Erdoğan’ın teşekkür mesajında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

Bu hizmetleri Siirt’e kazandıran özel sektörümüze, Siirt’e yaptıkları yatırımlardan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Adalet Bakanlığımıza, Tarım Bakanlığımıza, Milli Eğitim Bakanlığımıza, İçişleri Bakanlığımıza, Siirt Valiliğine, İl Özel İdaresine, emeği geçen tüm kurumlara, yüklenici firmalara, mimarından mühendisine, işçisine kadar tüm arkadaşlarıma Siirt’e kazandırdıkları bu eserlerden dolayı teşekkür ediyorum.”

 

Bu haber toplam 6372 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!