1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Milyonlar teröre karşı tek ses oldu
Milyonlar teröre karşı tek ses oldu

Milyonlar teröre karşı tek ses oldu

Türk, Kürt, Arap, Laz, Roman velhasılı her etnik yapıdan insanlar teröre karşı milyonlarca nefes oldu, tek ses oldu.

A+A-

Sivil Dayanışma Platformu’nun İstanbul Yenikapı’da düzenlediği “Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses” adlı mitinge, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da katıldı. 81 ilin adlarının yer aldığı flamaların yanı sıra alanda ülkemizin bayrağı asıldı.

Meydanın birçok yerine "Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz", "Teröre lanet, birliğe davet", "Bir annenin bile akmasın yaşı, bir huzur kaplasın dağı taşı", "Terör insanlık suçudur" yazılı dev afişler vinçler yardımıyla yerleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gün kenetlenme günüdür

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal paylaşım sitesinden, teröre karşı birlik mesajı verdi. Erdoğan, "Gün, kavga etme ya da ayrışma günü değil, birleşme, kenetlenme ve hedeflerimize odaklanma günüdür. Gün #TeröreKarşıTekSes olma günüdür" ifadelerini kullandı.
 
Başbakan Davutoğlu: Yenikapı'da bir kez daha tarih yazacağız

Başbakan Ahmet Davutoğlu ise, teröre karşı tek ses olmak için Yenikapı'da bir kez daha tarih yazılacağını belirtti.

Davutoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Bir olmak, birlik olmak, omuz omuza #TeröreKarşıTekSes olmak için aziz Milletimle Yenikapı'da bir kez daha tarih yazacağız" ifadesini kullandı.

Bu haber toplam 1542 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!