1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Milli Eğitim Şura Toplantısı düzenlendi
Milli Eğitim Şura Toplantısı düzenlendi

Milli Eğitim Şura Toplantısı düzenlendi

Ankara’da yapılacak olan 18.Milli Eğitim Şura toplantısı öncesinde ilimiz Siirt’te bir haftalık çalışma sonrası raporlar hazırlandı.

A+A-

Ankara'da yapılacak olan 18. Milli Eğitim Şurası öncesi Siirt’te; üniversite, ilgili kurum, kuruluş, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile okul yöneticisi, öğretmen, öğrenci, öğrenci velileri ve il öğrenci meclisi başkanından oluşturulan alt komisyonlar, bir haftalık çalışma sonrası raporlarını hazırladılar.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirilen komisyon toplantısına, Siirt Üniversitesinden akademisyenler, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler, öğrenci velileri ve sendika temsilcileri katıldı. Şehirdeki eğitim ve öğretim seviyesinin mevcut durumu, dünyadaki gelişmeler, sorunlar ve öneriler dikkate alınarak, çalışmalarını tamamlayan komisyonlar, bu doğrultuda Siirt’teki eğitim durumunu rapor haline getirerek, bölge toplantılarında sunacak. Bölgede hazırlanan raporlar ise Kasım ayında yapılacak Milli Eğitim Şurası’na sunulacak.

Oluşturulan 5 komisyon;

- Öğretmenin Yetiştirilmesi, İstihdamı ve Mesleki Gelişimi

- Eğitim Ortamları, Kurum Kültürü ve Okul Liderliği

- İlköğretim ve Ortaöğretimin Güçlendirilmesi, Ortaöğretime Erişimin Sağlanması

- Spor, Sanat, Beceri ve Değerler Eğitimi

- Psikolojik Danışma, Rehberlik ve Yönlendirme

 

Konu başlıkları altında çalışmalarını tamamladı. Komisyonlarda görev alan üyelere çalışmaları sonrasında İl Milli Eğitim Müdürü T. Fikret ETEKER tarafından teşekkür edildi.

“Şura’da önerilerin ilimizin son iki yılda üniversite sınavlarında ve proje yarışmalarında elde ettiği başarıları artıracağı inancındayız. İlimizin eğitim sorunları ve çözüm önerilerin araştırıldığı bu çalışmada emeği geçenlere tüm Siirt halkı adına teşekkür ediyoruz.” denildi.

Bu haber toplam 2088 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!