1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Milli Eğitim Müdürü, Potanın Minik Yıldızları’nı Ziyaret Etti
Milli Eğitim Müdürü, Potanın Minik Yıldızları’nı Ziyaret Etti

Milli Eğitim Müdürü, Potanın Minik Yıldızları’nı Ziyaret Etti

Siirt’te basketbol alanında sağlam bir alt yapı oluşturmaya yönelik çalışmalar devam ediyor.

A+A-

Şehit Polis Hayrettin Şişman İ.Ö.O., Şehit Zafer Kılıç Spor Lisesi ve Milli Eğitim Spor Kulübü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği “Potanın Minik Yıldızları” basketbol projesinde ilimizde basketbol alanında sağlam bir altyapı oluşturmak amacıyla geleceğe yönelik çalışmalar, Basketbol Genel Koordinatörü Erkan Algan ve öğrencileri Cengiz Sevgin, Dilek Akan ve Beritan İnan gözetiminde devam etmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Tevfik Fikret Eteker her hafta sonu çalışmalar yapan “Potanın Minik Yıldızları”nı ziyaret etti. Milli Eğitim Müdürü Eteker; “Potanın Minik Yıldızları projesinde kurum içerisinde en güzel dayanışmayı gördüm. Bu projeyle çocuklarımızın, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzaklaşması ve vakitlerini sporla geçirmeleri bizleri son derece mutlu etmektedir. Sağlıklı nesiller yetiştirmek ancak sağlıklı yaşamla olur. Bu vesileyle bu projede emeği geçen bütün arkadaşlarıma; Ş.P.H. Şişman İ.Ö.O. Müdürümüz Metin Turhan’a, Spor Lisesi Müdürümüz Rıdvan Yardım’a, Şakir Kayaalp’a, Erkan Algan ve öğrencilerine çok teşekkür ederim. Bu çalışmaların durmadan ilerlemesini ve Siirt’in spor alanında hak ettiği yere gelmesini temenni ediyorum. Tekrar hepinize teşekkür ederim.”dedi.

Polis Amca İ.Ö.O. Müdürü Metin Turhan da projeyle ilgili; “İki okulumuzun ve bir spor kulübümüzün ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘Potanın Minik Yıldızları’ çalışmaları 3 aydır Spor Lisesi’nde, Hocamız Erkan Algan ve öğrencileri gözetiminde devam etmektedir. Bugün buraya gelip bizlere destek olan Milli Eğitim Müdürümüz Tevfik Fikret Eteker’e, 3 aydır Spor Lisesi tesislerini bizlerin hizmetine sunan Rıdvan Yardım’a, okulumuz müdür yardımcısı Alişan Mudara’ya, Beden Eğitimi Öğretmeni Şakir Kayaalp’a; Spor Lisesi Müdür Yardımcısı ve Beden Eğitimi Öğretmeni Erkan Algan’a ve öğrencilerine teşekkür ederim.”dedi.

Spor Lisesi tesislerinde Polis Amca İ.Ö.O.’un yanı sıra diğer okullar da çalışmalar yapmaktadırlar. Spor Lisesi Müdürü Rıdvan Yardım, bu tesislerin idman yapacak herkese açık olduğunu vurgulayarak şunları dile getirdi; “Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Geleceğimize sahip çıkmak hepimizin asli görevidir. Bu vesile ile projemizi destekleyen Milli Eğitim Müdürümüz T.Fikret Eteker’e teşekkür ederim. Okulumuz, ileriki aşamalarda sportif altyapı olarak bütün branşlarda hizmet verecek niteliktedir. Polis Amca ve diğer bazı okullarımıza olduğu gibi, kapılarımız herkese açıktır.”

Potanın Minik Yıldızları çalışmalarına veliler de katılarak çalışmaları büyük bir zevkle izlemektedirler. Bu çalışmalar her Cumartesi ve Pazar günleri, 14.00 ile 16.00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Bu haber toplam 4951 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!