1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Milli Eğitim Gücü, ilgi istiyor
Milli Eğitim Gücü, ilgi istiyor

Milli Eğitim Gücü, ilgi istiyor

Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Milli Eğitim Gücü, bağlı bulunduğu kurumun saygınlığına yakışır bir ilgi bekliyor.

A+A-

1972’de kurulan Siirt Milli Eğitim Gücü Spor, futbol alanında faaliyet gösteren bir kuruluş olarak günümüze kadar geldi. Önceki İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Atalay döneminde kulüp bünyesinde Futbolda U13 ve Basketbol takımları da kuruldu. İl Birinciliği derecelerine de ulaştı. Son üç yıldır Rıdvan Yardım’ın başkanlığını yürüttüğü Milli Eğitim Gücü, önceki İl Milli Eğitim Müdürü Atalay döneminde kulübe sahip çıkılması adına maddi destek verilmiş ancak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yaşanan ani görev değişikliğiyle beraber kulüpteki sporcuların gözleri yeni İl Milli Eğitim Müdürü Tevfik Eteker’e çevrildi.

DEVLETTE DEVAMLILIK ESASTIR

Önceki İl Milli Eğitim Müdürü Atalay, Milli Eğitim Gücü’ne verdiği sözü ne yazık ki ani görev değişikliğinden dolayı yerine getirememiştir. Yeni İl Milli Eğitim Müdürü Eteker’in ise Milli Eğitim Gücü’ne sahip çıkması bekleniyor.

Alt yapı çalışmalarına devam etmekte olan Milli Eğitim Gücü’nün, dışarıdaki müsabakalara da kendi imkânlarıyla gittikleri belirtiliyor. Lisanslı 300-350 arasında sporcusu bulunan Milli Eğitim Gücü’nün yaştan dolayı lisansını alamamış ayrıca 80 sporcusu daha bulunuyor.

BELEDİYE, KÖY HİZMETLERİ VE POLİS GÜCÜ GÖZ DOLDURUYOR

Kurum kulüpleri arasında teşekkürü hak edenler arasında Belediyespor, Köy Hizmetleri ve Polis Gücü spor kulüpleri gösteriliyor. Bu kurumların kendi kulüplerine imkânları oranında sahip çıktıkları, teşvik ettikleri, sporcularını maddi-manevi destekledikleri görülmektedir.

SİİRT’TE 3.500 ÖĞRETMEN BULUNUYOR

3.500 öğretmenin görev yaptığı Siirt’te kurumun spor kulübünün maddi imkânsızlıklar içinde bulunuyor olması yadırganmaktadır. Geçtiğimiz günlerde ilimizde yapılan Okullar arası yarışmalarda birincilik alan okulun bölge müsabakalarına katılamamış olması da düşünüldüğünde Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kendi kurumu bünyesindeki spor kulübüne olan ilgisini/ilgisizliğini tekrardan gözden geçirmesi gerektiği gündeme getirilmektedir.

Dikkate alınır ya da alınmaz bilinmiyor ancak eğitim camiasından kimilerinin Siirtliler.Net’e gönderdikleri mesajlarda “ilimizde görev yapan 3500 öğretmenden yıllık sadece 5.000 TL alınsa Milli Eğitim Gücü Spor Kulübü’nün hiçbir maddi sıkıntı kaynağı olmayacağı gibi çok başarılı spor faaliyetleri de yapabilecektir” şeklinde teklifte bulundukları görüldü.

Bu haber toplam 3148 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!