1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Milli Eğitim Gücü Basketbol Takımı hızlı başladı
Milli Eğitim Gücü Basketbol Takımı hızlı başladı

Milli Eğitim Gücü Basketbol Takımı hızlı başladı

21 Şubat’ta yapılan Yıldız Basketbol İl Elemelerin Milli Eğitim Gücü – Polis Gücü maçı Milli Eğitim Gücü takımının 65-37’lik üstünlüğüyle sona ermesinin ardından Milli Eğitim Gücü İl Birinciliği Ünvanını aldı.

A+A-

İlimizde 21.02.2010 Pazar günü yapılan maçta Siirt Milli Eğitim Gücü – Siirt Polisgücü Yıldız Basketbol İl Elemeleri maçı Siirt Milli Eğitim Gücü Basketbol takımının 65 – 37’lik üstünlüğüyle sona erdi. Maç boyunca göze hoş gelen güzel ve etkili bir oyun sergileyerek müsabakayı galip kapatan Milli Eğitim Gücü Basketbol Yıldız Takımı İl Birinciliği ünvanını kazanmış oldu.

 

Aldığı bu skor ve ünvanla 10 – 14 Mart 2010 tarihleri arasında Elazığ ilinde düzenlenecek olan Yıldız Erkekler Bölge Müsabakalarında ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

 

SİİRTLİLER.NET

 

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Milli Eğitim Gücü Basketbol Antrenörü Nurettin ARAS “Yıllardır sürdürmüş olduğumuz altyapı çalışmaları neticesinde yine ilimizi bölgede temsil etme hakkını elde ettiğimiz için mutlu ve gururluyuz. Disiplinli ve gayretli çalışmalarımızın karşılığını sahada görmüş olmaktan dolayı tüm sporcularıma teşekkür ediyorum. Bu yıl bizi bu zorlu süreçte yalnız bırakmayan Fahri Başkanımız İl Milli Eğitim Müdürü T.Fikret ETEKER, Şube Müdürü Cengizhan BAŞARAN, Kulüp Başkanımız Rıdvan YARDIM’a buradan tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

Kulübün bir diğer antrenörü Erkan ALGAN’da “Aldığımız bu skor bizi çok onurlandırırken, ilimizi tekrar bölge müsabakalarında en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum” dedi. Yıldız takımlarının yanında Minik, Küçük ve Genç takımlarımızda da aynı başarıyı yakalamak ve bölgede de artık söz sahibi olmak istediklerini belirten Erkan ALGAN, disiplinli ve özverili çalışmalarından ötürü sporcularına teşekkür ederken, “Fahri Başkanımız İl Milli Eğitim Müdürü T.Fikret ETEKER, Şube Müdürü Cengizhan BAŞARAN Kulüp Başkanımız Rıdvan YARDIM’a buradan tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Çok büyük maddi imkânsızlıklara rağmen 80’e yakın lisanslı sporcuyla mücadele ettikleri bu büyük altyapı mücadelesinde sporcularından hiçbir şeyi esirgememeye çalıştıklarını ifade eden Erkan ALGAN “Spor sadece futboldan ibaret değil, bu tür çalışmalarda destek verilmesi sonucunda çok büyük başarıların geleceğine inanıyorum” diyerek noktaladı.

 

 

Bu haber toplam 3250 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!