1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Siirt'i ziyaret etti
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Siirt'i ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Siirt'i ziyaret etti

Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Valiliğimizi ziyaret etti.

A+A-

Bakan Selçuk, Valilik bahçesinde Vali Ali Fuat Atik, Ak Parti Siirt Milletvekilli Osman Ören ve il Protokolü tarafından karşılandı.

İncelemelerine Siirt Valiliğini ziyaret ederek başlayan Bakan Selçuk, Valilik şeref defterini imzaladı.

Bakan Selçuk, burada yaptığı açıklamada, kentin eğitim kalitesini konusunda değerlendirmelerde bulunacaklarını belitti.

Bakan Selçuk: "Tasarım Beceri Atölyeleri'nin yaygınlaşmasında Siirt'i öne çıkardık"

"Siirt'in eğitimle ilgili mevcut fotoğrafını çektikten sonra bir yıllık yol haritası çıkartıp, akabinde de bu yol haritasını hayata geçirmek için bazı çalışmalar gerçekleştireceğiz." diyen Bakan Selçuk, yapacakları değerlendirmelerle önlerindeki süreç içerisinde neler yapıp, yapmayacaklarını ortaya koyacaklarını ifade etti.

Bakan Selçuk, Tasarım Beceri Atölyeleri'nin kentte yaygınlaşmasıyla ilgili girişimlerin olacağını aktararak, "Çeşitli ilçelerimizde, belirli okullarımızda Tasarım Beceri Atölyeleri'nin yaygınlaşması hususunda bir öncü çalışma olarak Siirt'i öne çıkarmış bulunuyoruz. Yapılacak çalışmalara katkı sağlayan iş insanlarımıza, değerli hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Vali Ali Fuat Atik ile görüşen Bakan Selçuk, daha sonra Valilikte düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı.

Toplantının ardından Vali Atik ve Siirtli iş insanı Ethem Sancak arasında ilk etapta 45 Tasarım Beceri Atölyesi kurulması için protokol imzalandı.

Siirt Valiliğinde temaslarını tamamlayan Bakan Selçuk eğitime katkı sunan kentteki iş insanları,  hayırsever ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile bir araya gelerek, eğitime verdikleri katkılardan dolayı teşekkür belgelerini takdim etti. 

Kentteki temaslarını sürdüren Bakan Selçuk, Siirt Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Konferans Salonu'nda düzenlenen "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" programına katıldı.

Programda, öğretmenlerin oluşturduğu koro tarafından Batman'ın Kozluk ilçesinde 2 yıl önce PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın anısına "Mağusa Limanı" türküsü ve çeşitli eserler seslendirildi.

Daha sonra Bakan Selçuk, sahneye çıkarak öğretmenleri tebrik etti.

Basına kapalı gerçekleştirilen programda Bakan Selçuk, öğretmenlerle mesleki tecrübelerini ve eğitim planlamalarını paylaştı.

Bu haber toplam 18303 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
4 Yorum