1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Milletvekillerinin Ankara’daki ziyaret temposu arttı
Milletvekillerinin Ankara’daki ziyaret temposu arttı

Milletvekillerinin Ankara’daki ziyaret temposu arttı

Ankara’da Siirt ile ilgili temaslar sürüyor. Karayolları Genel Müdürü, TOKİ Başkanı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ile görüşüldü.

A+A-

Siirt’in sorunlarını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e Çankaya Köşkü’nde anlatan Siirt heyetinin görüşmesi Siirt’te olduğu kadar farklı vilayetlerde yaşayan Siirtlilerde de sevinçle karşılandı.

ANKARA’DA TEMASLAR SÜRÜYOR

Siirt heyetinin önemli bir kısmı Çankaya ziyaretinin ardından Siirt’e dönüş yaparken, milletvekillerinden Afif Demirkıran ve Osman Ören ile birlikte kalan Vali Musa Çolak ve AK Parti İl Başkanı Ali İlbaş’ın Ankara’daki temasları sürüyor.

KARAYOLLARI ZİYARET EDİLDİ

Ankara’da kalan heyetten Demirkıran, Ören, Çolak ve İlbaş, Siirt’in ulaşım sorunlarını görüşmek üzere Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan ile bir araya geldiler. Görüşmede Siirt-Eruh yol yapım çalışmasındaki gecikme ve aksaklıklar ile Siirt-Pervari yolunun yapımına bir an önce başlanması talebi gündeme getirildi.

SİİRT-PERVARİ YOLU İÇİN İLK KAZMA BU YIL VURULACAK

Çalışmaların sürdüğü Siirt-Eruh yolunda yüklenici firmadan kaynaklanan bir gecikmenin söz konusu olduğunu dile getiren Karayolları Genel Müdürü M.Cahit Turhan, Siirt-Pervari yolunun ihale edilerek ilk kazmanın 2012 yılı içerisinde vurulacağını söyledi.

TOKİ BAŞKANINA ZİYARET

Temaslar dün de sürdü. TOKİ Başkanını ziyaret eden Milletvekilleri Demirkıran ve Ören, Vali Çolak, AK Parti İl Başkanı İlbaş’tan oluşan heyet taleplerini dile getirdiler. Daha önce Eruh yolu üzerinde memurlar için yapılması planlanan ancak sonra vazgeçilen projenin yerine, tüm halka yönelik yeni bir toplu konut projesinin uygulanması için düğmeye basıldı.

BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI’NA ZİYARET

Heyet ziyaretlerini Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’le devam etti. Daha önce kurulması için sözü verilen Siirt KOSGEB Hizmet Müdürlüğü’nün açılması için talepler Bakan Ergün’e iletildi. Seçim öncesinde Kurtalan’da ihtiyaç duyulan ve AK Parti’nin vaatleri arasında bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nin kurulması talepleri de gündeme getirildi. Bakan Ergün, Siirt’te bir KOSGEB Hizmet Müdürlüğü’nün kurulması çalışmalarına başlanacağı sözünü verdi. Ayrıca Bakan Ergün, Kurtalanlı esnafın kooperatifleşip arsa temin etmeleri halinde bu yıl içerisinde Küçük Sanayi Sitesi’nin ilçede kurulabileceği sözünü verdi.

Temaslarla ilgili farklı gelişmeleri ilerleyen haberlerimizde aktarmaya devam edeceğiz.

Bu haber toplam 2697 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!